عسل طبیعی و فواید مصرف آن برای بیماران دیابتی !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : سپتامبر 27, 2020
عسل طبیعی و فواید مصرف آن برای بیماران دیابتی !

عسل طبیعی برای بیماران دیابتی منع مصرف ندارد ! ما در ادامه این مقاله قصد داریم از فواید مصرف عسل طبیعی برای بیماران دیابتی بگوییم ؛ همراه ما باشید .

زاهد متخصص داخلی با اشاره به مصرف عسل طبیعی در افراد دیابتی گفت: پزشکان معتقدند که افرادی که دچار عارضه دیابت هستند با مصرف کنترل شده و محتاطانه عسل فرآوری شده و کاملا طبیعی در حد نیاز ضروری بدن اشکالی ندارد و سطح قندخون افزایش نمی‌یابد.

وی بیان کرد: یک فرد دیابتی می‌تواند در روز 50 گرم فروکتوز که همان شیرین کننده عسل است مصرف کند، بدون آنکه قند خونش افزایش یابد اما به طور کلی مصرف عسل به علت ترکیب پروفایل لیپیدی‌اش واقعا مضر است.

این متخصص افزود: هر قاشق غذاخوری عسل معادل 64 کالری است و 5/8 گرم فروکتوز دارد و این به معنی اثر لاغری این ماده طبیعی و مقوی در بدن افراد است.

زاهدی ادامه داد: افراد دیابتی بهتر است به جای استفاده از قند و شکر، عسل طبیعی مصرف کنند تا سطح قند خونشان کمتر دچار نوسان شود و مشکل دیابتشان تا حدودی برطرف می‌شود.

وی در پایان گفت: عسل طبیعی که از شهد گل‌ها و به وسیله زنبور تهیه شده است بسیار مقوی و میزان قند آن در حد قابل قبول برای افراد مبتلا به دیابت است.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :