جدیدترین مطالب امروز

عرق کاسنی چه فوایدی برای سالمندان دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

عرق کاسنی چه فوایدی برای سالمندان دارد ؟

در این مقاله قصد داریم از خواص متعدد عرق کاسنی برای سالمندان بگوییم. برای آشنایی بیشتر با فواید درمانی این نوع از عرقیجات گیاهی همراه ادامه مقاله باشید.

فواید عرق کاسنی برای سالمندان :

1- درمان یبوست
یبوست امری ناخوشایند است که بسیاری از افراد در سنین مختلف به خصوص سالمندی به آن دچار می‌شوند اما این بیماری، راه‌های درمان بسیاری دارد که یکی از آن‌ها مصرف عرق کاسنی است. شما می‌توانید برای بهبود در فرایند هضم و درمان یبوست افراد سالمند، از مخلوط عرق کاسنی و شاتره استفاده کنید.

2- بهبود بخشیدن درد مفاصل
بیشتر سالمندان از دردهای مفصل، عضلانی و آرتروز رنج می‌برند. از دیگر خواص درمانی عرق کاسنی ، بهبود و التیام بخشیدن به این دردهاست.

3- کمک به درمان بیماری‌های کبد
هرچه عرق کاسنی تلخ‌تر باشد، در بهبود امراض کبدی موثرتر عمل می‌کند. ناگفته نماند که عرق کاسنی ادرارآور است و باعث دفع سموم از بدن هم می‌شود.

4- حفظ سلامت پوست
مصرف عرق کاسنی باعث شادابی و طراوت پوست می شود و چین‌وچروک‌های پوست صورت افراد سالمند را تا حد قابل قبولی از بین می‌برد. همچنین در درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی مثل اگزما، آکنه و… هم موثر است.

5- بهبود بیماری‌های قلبی
مصرف عرق کاسنی برای بهبود بیماری‌های قلبی در سالمندان که بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند، مفید است. در واقع مصرف عرق کاسنی می‌تواند از بروز سکته قلبی، سکته مغزی و بیماری‌های ناشی از آن جلوگیری کند.

نکته :
این توصیه‌ها کلی بوده و بهتر است قبل از مصرف عرق کاسنی ، با پزشک خود مشورت کنید.

منبع : روزنامه خراسان

مرتبط ها

قالب خبری