عرق شور و نشانه ای برای ابتلا به فشار خون بالا !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : نوامبر 25, 2019
عرق شور و نشانه ای برای ابتلا به فشار خون بالا !

در این مقاله قصد داریم درخصوص نشانه ای از یک بیماری بگوییم ؛ عرق شور ! که میتواند علامتی از ابتلای افراد به بیماری فشار خون باشد , همراه ما باشید .

عرق كردن امری طبیعی در بدن است ، محققان معتقدند عرق شور در افراد نشانه های اولیه ابتلا به فشار خون بالا در افراد است و در پی آن زمینه عوامل خطرآفرین بیماری‌های قلبی یا سكته را در فرد ایجاد می کند.

پوست بدن می‌تواند درجه‌های شوری متفاوتی داشته باشد که نشان دهنده زمینه ابتلای فرد به بیماری مرگبار و شایعی در سطح جهان است.

کار‌شناسان دریافته‌اند عرق شور و شوری پوست بدن می‌تواند سبب ابتلای فرد به بیماری فشارخون بالا شود.

گفتنی است، کار‌شناسان اعتقاد دارند مصرف بیش از حد نمک در رژیم غذایی می‌تواند علاوه بر حل شدن نمک در جریان خون سبب ذخیره نمک در بافت‌های عضلانی و همینطور درکل سطح پوست بدن شود که در این حالت پوست بدن شور و در هنگام عرق کردن دچار عرق شور خواهید بود.

نمک اضافی باعث جذب مایعات بیش ازحد در بدن و به دنبال آن افزایش فشار خون در افراد می‌شود.

کار‌شناسان دانشگاه ییل در حال ساخت نسل جدیدی از داروهای ضد فشار خون هستند که مانع از جذب نمک در بافت‌های عضلانی و سطح پوست بدن گردد.

بنابراین حتما این موضوع را به خاطر داشته باشید که اگر شما هم دارای عرق شور هستید ، حتما به پزشک متخصص در این حوزه مراجعه و از سلامت جسمی خود اطمینان حاصل کنید.

الهام گرفته از دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :