عرق خارشتر دارویی گیاهی برای درمان چاقی و سنگ کلیه

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : نوامبر 2, 2016
عرق خارشتر دارویی گیاهی برای درمان چاقی و سنگ کلیه

در این مقاله از بخش عطاری یک جم ، میخواهیم درخصوص نوعی از عرقیجات گیاهی صحبت کنیم که می تواند دشمن چاقی و سنگ کلیه باشد ؛ دارویی تحت عنوان عرق خارشتر !

همانطور که شما هم می دانید به طور کلی استفاده از داروهای طبیعی و گیاهان دارویی می تواند در اکثر مواقع ، بسیار مفیدتر از داروهای شیمیایی واقع شود ، در این بین عرقیجاتی وجود دارند نظیر : عرق خارشتر ، عرق کاسنی ، عرق نعنا و …. که در سلامتی و درمان افراد نقش مؤثری بازی می کنند .

عرق خارشتر علاوه بر فواید و خواص دارویی و درمانی که دارد ، میتواند یکی از داروهای گیاهی و 100% مؤثر در کاهش وزن نیز محسوب شود .

برخی از مهمترین خواص درمانی عرق خارشتر را در ادامه بخوانید :

1- عرق خارشتر در شستشوی کلیه بسیار مؤثر است

2- عرق خارشتر از جمله داروهای گیاهی به شمار میرود که به سنگ شکن کلیه و مثانه معروف است

3- عرق خارشتر مسهل و ملین است

4- عرق خارشتر باعث تقویت کبد می شود

5- عرق خارشتر به رفع رسوبات کلیه کمک می کند و در نتیجه باعث جلوگیری از ابتلا به سنگ کلیه می گردد

6- عرق خارشتر ، همچنین از اضافه وزن جلوگیری می کند و باعث می شود که استفاده کنندگان از آن به چاقی مبتلا نشوند

خوشبختانه امروزه و با توجه به عادات غذایی غلط در بین افراد که به مصرف نوشیدنی های گازدار و همچنین آب میوه های غیرطبیعی و … ختم می شود ، میتوان این امیدواری را پیدا کرد که با مصرف نوشیدنی های طبیعی ازجمله عرق خارشتر ، ترکیباتی که در اثر استفاده از نوشیدنی های مضر به بدن وارد می شود و منجر به تشکیل رسوبات در کلیه و … می گردد را خنثی کرد و در نتیجه مانع از تشکیل رسوبات در بدن شد .

به خاطر داشته باشید که با مصرف روزی 2 لیوان از عرق خارشتر ، میتوانید از خواص گوناگون آن بهره مند شده و با برخی بیماریها خداحافظی کنید .

اشتراک گذاری این مطلب در :