طرز فکر و ارتباط جالب آن با افزایش وزن و چاقی !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژانویه 11, 2020
:: موضوع : گوناگون » مقاله آزاد
طرز فکر و ارتباط جالب آن با افزایش وزن و چاقی !

طرز فکر هر فرد در بسیاری از اتفاقاتی که برای آن فرد میفتد تأثیر کاملا مستقیمی دارد ! در این مقاله می خواهیم از ارتباط طرز فکر با افزایش وزن و چاقی مطالبی بیان کنیم .

تصور افراد چاق از دنیای اطرافشان با تصور دیگر افراد متفاوت است و فرق میکند !

علل مختلفی برای چاقی وجود دارد که به طرز فکر افراد نیز مربوط می شود !

جالب است بدانید که طرز فکر هر فرد تأثیر زیادی بر اضافه وزن وی دارد !

درک انسان‌ها از دنیای اطراف گاهی به علت بیماری‌های مغزی، ناتوانی یا به علت عوامل محیطی دستخوش تغییراتی می‌شود.

بنابر مطالعه‌ای جدید، چاقی نیز به عنوان یکی از عواملی معرفی شده است که بر درک تصویری تاثیر می‌گذارد و تغییراتی را در آن ایجاد می‌کند.

این مطالعه نشان داد طوری که ما فضا و محیط اطراف خود را می‌بینیم با اندازه و حجم بدن ما رابطه دارد.

افراد چاق اشیاء و فضا را دورتر از فاصله واقعی‌شان می‌بینند. به همین علت است که افراد چاق سخت‌تر حرکت می‌کنند زیرا آن‌ها فواصل را طولانی‌تر و وسایل را دورتر می‌بینند و به همین علت تلاشی برای دست یافتن به آن‌ها انجام نمی‌دهند.

در واقع اگر شما با کوله‌پشتی بسیار سنگین و بزرگ به کوه‌نوردی بروید، ناخودآگاه شیب‌ها بیشتر می‌شوند، راه طولانی‌تر و طاقت‌فرساتر می‌شود و فاصله‌ها بیشتر می‌شوند. شما دنیا را همان‌طور که هست نمی‌بینید، بلکه دنیا را طوری درک می‌کنید که می‌توانید نسبت به آن عمل یا حرکت کنید.

شکل بدن بر درک افراد از فواصل مکانی تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود تا 10 درصد فاصله‌ها را دورتر ببینند. یکی از علت‌های مهمی که باعث می‌شود افراد چاق میل یا انگیزه‌ای برای انجام فعالیت بدنی یا ورزش نداشته باشند نیز همین دید و طرز فکر آنهاست .

منبع : مدیکال دیلی

اشتراک گذاری این مطلب در :