جدیدترین مطالب امروز

طاسی بیماری قابل درمان البته در بعضی موارد !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

طاسی بیماری قابل درمان البته در بعضی موارد !

امروز می خواهیم در این مطلب از بخش زیبایی یک جم درخصوص بیماری طاسی و درمان آن کمی صحبت کنیم . این مطلب را به نقل از سایت الودکتر می خوانید .

اگر بخواهیم تعریف رایجی از طاسی داشته باشیم ، باید بگوییم که طاسی یعنی نداشتن کامل مو یا نداشتن بخشی از مو.
طاسی در انسان با جنسیت نر و بالغ دیده میشود.
در زبان فارسی طاسی را وابسته به کچلی آندروژنیک یا هورمون مردانه میدانند.
ریزش مو می‌تواند نشانه طبیعی افزایش سن باشد ، اما در برخی افراد این وضعیت یک بیماری جدی محسوب می‌شود که درمانی ندارد .

اما یک سئوال ؟ آیا طاسی منطقه ای قابل درمان است ؟

اخیرا نتایج برخی مطالعات نشان می‌دهد که برای این بیماری درمان هم وجود دارد و می‌توان با استفاده از داروی آرتریت روماتوئید به رشد مجدد موها کمک کرد.

البته این نکته هم قابل ذکر است که عارضه طاسی منطقه‌ای یک بیماری خودایمنی است که موجب ریزش جدی موها می‌شود و به ریزش منطقه‌ای و حتی کامل موهای سر، بدن و صورت می‌انجامد. در حال حاضر درمان امیدبخشی برای این بیماری وجود ندارد.

گروهی از محققان دانشگاه ییل و استنفورد به بررسی چگونگی درمان بیماری طاسی منطقه‌ای پرداخته و دریافتند داروی مورد استفاده برای آرتریت روماتوئید می‌تواند این عارضه را نیز تسکین دهد.
در این بررسی تاثیر داروی توفاسیتینیب سیترات در ۶۶ بیمار مبتلا به طاسی منطقه‌ای مورد مطالعه قرار گرفت. هر یک از این بیماران از این دارو برای مدت زمان سه ماه استفاده کرده و کارشناسان، رشد موهای آنان را ارزیابی کردند ، همچنین بیشتر این بیماران پیش از شروع آزمایش به طور کامل طاس بوده و گروهی دیگر دچار طاسی منطقه‌ای بودند.

در پایان محققان مشاهده کردند در دو سوم بیماران گروه اول رشد موها آغاز شد در حالیکه در یک سوم بیماران ۵۰ درصد ریزش تکه‌ای مو بهبود یافت.

منبع : الودکتر

مرتبط ها

قالب خبری