جدیدترین مطالب امروز

صابون 12 گیاه اِن جی راه حلی گیاهی برای موی سر

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

صابون 12 گیاه اِن جی راه حلی گیاهی برای موی سر

در عطاری ها مواد طبیعی و محصولات تولید شده ی بسیاری از مواد گیاهی و طبیعی وجود دارند که هر یک به نوع خود ، دارای خواص متعددی هستند . صابون 12 گیاه یکی از آنهاست .

در این مطلب شما با خواص صابون 12 گیاه اِن جی که تولید شده ی شرکت صابون سازی پیروز و به سفارش شرکت ناجی گیاه ناجیان ( اِن جی ) می باشد آشنا خواهید شد .

در ابتدا توضیح مختصری درخصوص این صابون گیاهی از تاریخچه و ساخت تا مواد به کار رفته در آن خواهیم داد و سپس یکی یکی به خواص آن می پردازیم .

اگر بخواهیم از تاریخچه ی تولید صابون گیاه اِن جی و این نام اختصاری بگوییم ، بایستی از مرحوم حاج اسماعیل عطار ( ناجیان ) سخن را آغاز کنیم .

حاج اسماعیل عطار یکی از رجال سرشناس بازار تبریز و از بنیانگذاران و صاحب نظران علم گیاه درمانی بوده است که در سال 1318 شمسی وفات یافت ؛ بعد از ایشان نسل به نسل راه او را ادامه دادند تا امروز که گروه گیاهی ناجیان با یک قرن سابقه ی اجدادی در امر گیاهان دارویی توانسته برای خود جایگاهی در خور شأن این خانواده ی اصیل و همچنین عالم به علوم گیاهی ایجاد کند .

صابون 12 گیاه با مجوز بهداشت ، محصولی گیاهی و کاملا ایرانی است و همانطور که در بالا هم گفته شد از محصولات تولیدی شرکت پیروز و به سفارش شرکت اِن جی می باشد ، بعلاوه اینکه این صابون گیاهی از اولین محصولات گیاهی صادر شده به چندین کشور بزرگ جهان ازجمله چین و ژاپن است .

در این صابون ، علاوه بر مواد پایه ی صابونی ، عصاره ی گیاهان طبیعی ، نظیر : عصاره ی کتیرا ، عصاره رزماری ، عصاره ی مریم گلی ، عصاره ی سبوس برنج ، عصاره ی سدر ، عصاره ی ختمی ، عصاره ی همیشه بهار ، عصاره ی جوانه ی گندم ، عصاره ی برگ مورد ، عصاره ی گزنه ، عصاره ی حنا ، عصاره ی بابونه ، همچنین روغن هایی مثل : روغن نارگیل ، روغن سویا و موادی چون : هیدروکسید سدیم ، کلرور سدیم ، تالو صنعتی ، EDAT ، آب دیونیزه استفاده شده است که مجموع این مواد در کنار هم ، صابونی با خواص زیر را ایجاد کرده است .

خواص صابون 12 گیاه اِن جی :

1- صابون 12 گیاه می تواند از ریزش مو جلوگیری کند .

2- این صابون برای رفع شوره ی سر هم مناسب است .

3- به تقویت مو و پیاز مو کمک می کند .

4- موخوره و دوتاشدن مو را نیز از بین می برد .

5- باعث حالت دهندگی طبیعی به موی سر می شود .

6- چربی زاید مو و همچنین خارش عمومی بدن را نیز رفع می کند .

دو روش مصرف برای صابون 12 گیاه اِن جی وجود دارد که مخصوص موهای دارای شوره و بدون شوره است :

چنانچه موهای شما بدون شوره می باشند ، توصیه می شود در هنگام استفاده از این صابون ، اجازه دهید به مدت 2 دقیقه ، کف صابون 12 گیاه ، روی سر شما بماند و بعد از گذشت این زمان ، موهایتان را با آب ولرم کاملا شستشو دهید ، ولی اگر مبتلا به شوره ی سر می باشید ، از قاعده ی زمانی مستثنی هستید و بعد از شستشو نباید کف صابون را روی سر خود نگه دارید ؛ ضمنا سعی کنید برای نتیجه گیری بهتر ، تا جای ممکن از شوینده های دیگر استفاده نکنید .

لازم به ذکر است صابون 12 گیاه اِن جی ، فاقد هرگونه مواد زیان آور ، زاید و قلیای اضافی می باشد ، همچنین قابل استفاده برای تمامی افراد : مردان ، زنان ، بزرگسالان و حتی خردسالان نیز هست .

این صابون گیاهی هیچگونه عارضه ی جانبی ندارد و قابلیت استفاده ی دائمی برای موی سر را داراست .

مرتبط ها

قالب خبری