جدیدترین مطالب امروز

شیشه ی عینک خود را راحت و بی دردسر تمیز کنید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

شیشه ی عینک خود را راحت و بی دردسر تمیز کنید

اشخاصی که از عینک استفاده می کنند روش های مختلفی را برای تمیز کردن شیشه ی عینک خود بکار می برند ، مثلا استفاده از اسپری های پاک کننده ی مخصوص شیشه ی عینک .

مرتب بودن ، پاکیزگی و رسیدگی به خود ، از جمله کارهایی است که هر شخص در مدت زمان حیات به آن می پردازد ؛ اقدامات ی که در این راستا صورت می گیرد نسبت به شرایط هر فرد متفاوت است ، مثلا شخصی که دندان مصنوعی دارد قطعا زمانی را به تمیز کردن دندان مصنوعی خود اختصاص می دهد و یا کسی که از سمعک استفاده می کند .

افرادی که از عینک استفاده می کنند نیز باید به پاکیزگی وسیله ی شخصی خود دقت داشته باشند ، اگر شما از جمله افرادی هستید که به صورت دائم یا موقت ( برای مطالعه ) از عینک استفاده می کنند ، برای تمیز کردن عینک خود از چه روشی استفاده می کنید ؟

روش معمول و متداول برای پاک کردن شیشه ی عینک استفاده از اسپری های پاک کننده ی عینک می باشد ، ساده ترین راه و در دسترس ترین مواد برای پاک کردن شیشه ی عینک ، آب و مقداری مایع ظرفشویی می باشد ؛ به این ترتیب که شیشه های عینک را خیس کرده و سپس به انگشت خود مقداری مایع بزنید و سطح شیشه ها را تمیز کنید ، بعد از آبکشی شیشه ها را به آرامی خشک کرده و از دید شفافی که برای خود به وجود آورده اید لذت ببرید .

البته در اینجا چند نکته وجود دارد ، اول اینکه عینک خود را هنگام شستشو از وسط بگیرید ( قسمتی از عینک که بر روی بینی قرار می گیرد ) و از گرفتن دسته ها و… خود داری کنید ؛ دوم اینکه برای خش نیفتادن بر روی شیشه ی عینک خود باید هنگام خشک کردن عینک از پارچه ای نرم استفاده کنید که این عمل باعث می شود مسیر خشک کردن شیشه ی عینک بر روی آن مشخص باشد ، به همین منظور باید حتما بعد از چربی زدایی از شیشه ها توسط مایع ظرفشویی خواسته یا ناخواسته از اسپری های مخصوص استفاده کنید ؛ اما اگر از شیشه های ضد خش استفاده کرده اید می توانید با یک دستمال کاغذی اقدام به خشک کردن شیشه عینک خود بکنید ، هیچ لکه و ردی بر جای نمی گذارد و نیازی به استفاده از اسپری و… نیز ندارید .

لازم به ذکر است اگر با این حال باز هم خش های کوچکی به مرور زمان بر روی شیشه عینک شما بوجود بیاید ، برابر با زمانی می شود که برای معاینه ی مجدد چشم های خود رفته اید و می توانید شیشه ی عینک خود را مناسب با نمره ی جدید که دریافت کرده است تعویض کنید .

البته شما می توانید از روش های دیگر هم جهت پاک کردن شیشه عینک خود استفاده کنید ، مثلا از صابون ، خمیر دندان ، سرکه و… ولی هیچکدام به راحتی استفاده از مایع ظرفشویی نیست ، چرا که سرکه باید با مقداری آب یا … مخلوط شود و سپس از محلول به دست آمده جهت پاک کردن عینک استفاده شوده ؛ استفاده از صابون نیز نیازمند آن است که ابتدا کف مورد نظر را تولید کنید و… ؛ در این بین استفاده از الکل صنعتی نیز گزینه ی مناسبی است .

مرتبط ها

قالب خبری