جدیدترین مطالب امروز

شیر کاکائو جایگزین مناسب شیر برای کودکان ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

شیر کاکائو جایگزین مناسب شیر برای کودکان ؟

شیر کاکائو به لحاظ طعم و مزه ، طرفداران بیشتری نسبت به شیر ، در میان کودکان و یا حتی بزرگسالان دارد ! در این مقاله به خواص شیر کاکائو برای کودکان میپردازیم .

كاكائو باعث كاهش فشار خون و تنظیم كلسترول بد در خون می ‌شود.به همین علت گزینه مناسبی برای تناسب اندام داشتن کودکتان است !

افراد بسیاری نسبت به شیر حساسیت و آلرژی دارند یا ازمزه و بوی شیربدشان می آید، شیر کاکائو جایگزین مناسبی است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

کلسیم از جمله املاحی می باشد که بدن به آن نیاز دارد ؛ کلسیم نقش مهمی را در سلامتی بدن ایفا می نماید ، می توان گفت جهت واکنش های بیوشیمیایی و بیوسنتزیز سلولها کلسیم نقش مهمی دارد . کلسیم در انقباض ماهیچه ها ، انتقال پیام های عصبی وعملکرد هورمون ها نقش دارد . همچنین کلسیم در ساختمان استخوان و دندان وجود داشته و به استحکام آنها کمک می کند.

بررسی ها نشان می دهند، مصرف شیر کاکائو توسط کودکان موجب حفظ تناسب اندام آن ها می شود. دانشمندان با انجام آزمایشات و مطالعاتی بر روی هزاران کودک در سنین 7 تا 14 سال دریافتند کودکانی که روزانه میزان معینی محصولات لبنی مصرف می کنند از تناسب اندام بیشتری برخوردار هستند.

اغلب کودکان در سنین پایین به شیر واکنش نشان می دهند و آن را با رغبت میل نمی کنند ، در این گونه موارد با مخلوط کمی قهوه و یا کاکائو می توان مزه شیر را به کلی تغییر داد و به تناسب اندام و جلوگیری از چاقی در کودک کمک کرد. شیر کاکائو می تواند سوخت و ساز بدن کودکان را بالا ببرد و از تجمع چربی در بدن آن ها جلوگیری کند .

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری