جدیدترین مطالب امروز

شگفتی های خوراک عدسی برای کودکان و بزرگسالان

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

شگفتی های خوراک عدسی برای کودکان و بزرگسالان

با سرد شدن هوا در فصل پاییز ، مردم باید کم کم به سراغ غذاهای گرم بروند ، یکی از بهترین غذاهایی که پیشنهاد می شود در فصل پاییز از آن استفاده کنید ، خوراک عدسی است .

خوراک عدسی از جمله غذاهایی می باشد که دارای خواص بسیاریست و می تواند بسیاری از نیازهای بدن را رفع کند .

رفع کم خونی و افزایش فسفر مغز ، دو نمونه از شناخته شده ترین خواص خوراک عدسی می باشد ، اما این غذای فوق العاده پرفایده ، خواص مهم دیگری هم دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد .

از آنجاییکه خوراک عدسی دارای فسفر زیادی است و توانایی فوق العاده ای در بهبود عملکرد مغز دارد ، برای افراد محصل نیز بسیار مفید می باشد .

البته لازم به ذکر است که به طور کلی می توان گفت هر غذایی که در آن عدس وجود داشته باشد می تواند به بهبود عملکرد مغز کمک بسیاری کند ، ولی به دلیل نوع پخت خوراک عدسی و همچنین به این دلیل که عدس در این غذا ، نقش ماده ی اصلی را بازی می کند ، می توان گفت که یکی از بهترین پیشنهادها ، همین خوراک عدسی است .

با تمام این اوصاف ، ممکن است بعضی از افراد به خوراک عدسی هیچ علاقه ای نداشته باشند و به همین دلیل دنبال راه دیگری برای بهره مند شدن از این خواص بگردند ، پیشنهاد یک جم این است که این افراد می توانند ، خواص عدس را در غذاهای دیگری همانند : آش ، عدس پلو و یتیمچه جستجو کنند .

خوراک عدسی و یا هر غذایی که در آن عدس وجود داشته باشد ، ضمن داشتن فسفر ، فولات هم دارد ، ( فولات ماده ای است که به بهبود خلق و خوی افراد و کاهش استرس آن ها کمک می کند ) ؛ طبق تحقیقات به عمل آمده بر روی عده ای از بیماران مبتلا به افسردگی حاد ، این گروه از کمبود فولات در بدن خود رنج می برند ، پس در نتیجه یکی از دلایل مبتلا شدن بعضی از مردم به افسردگی حاد ، کمبود فولات در بدنشان است که یکی از راه حل های آن نیز مصرف عدس می باشد ؛ این مورد می تواند برای امتحانات کودکان نیز کارایی داشته باشد ، زیرا همانطور که می دانید ، بعضی از امتحانات برای کودکان تنش ایجاد می کند و یا باعث ایجاد استرس در آنها می شود ، در این مواقع ، والدین می توانند از خوراک عدسی و یا هر غذایی که در آن عدس وجود داشته باشد ، برای حفظ آرامش و کاهش استرس فرزندانشان استفاده کنند .

در همین رابطه ، شاید جالب باشد بدانید که عدس ، برای تقویت بینایی نیز می تواند بسیار مؤثر باشد ، چیزی شبیه به خواص هویج !

مرتبط ها

قالب خبری