جدیدترین مطالب امروز

شوید دارویی گیاهی برای پیشگیری از پوکی استخوان

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

شوید دارویی گیاهی برای پیشگیری از پوکی استخوان

گیاه شوید ، از جمله گیاهانی می باشد که برای درمان و پیشگیری از پوکی استخوان ، کاربرد دارد ؛ در این مقاله به ذکر فواید متعدد این گیاه دارویی خواهیم پرداخت .

شوید یکی از گیاهانی است که کاربرد زیادی در آشپزی دارد. همچنین این گیاه دارای فواید درمانی بسیاری می باشد که از جمله این فواید می توان به پیشگیری از پوکی استخوان، آرام بخش و پیشگیری از عفونت میکروبی اشاره کرد.

مصرف شوید برای محافظت از سلامت استخوان‌‌ها و جلوگیری از کاهش تراکم استخوانی اهمیت دارد. عصاره شوید اثرات آرام‌بخش و خواب‌آور خاصی دارد به همین دلیل است که مصرف شوید به افراد کمک می‌کند تا خواب شبانه خوبی داشته باشند.

شوید به ‌خودی ‌خود نوعی اشتها‌آور محسوب می‌شود و کاربردهای خیلی زیادی در آشپزی دارد.

روغن‌‌های ضروری‌ یا عصاره‌ای که در شوید وجود دارد، ترشح صفرا و شیره‌‌های گوارشی را تحریک و فعال می‌کنند.

روغن‌‌ها یا عصاره شوید به حرکت بهتر روده کمک می‌کنند، نقش مؤثری در راحتی فرآیند دفع دارند و یبوست را هم رفع می‌کنند.

روغن‌های ضروری یا عصاره‌ای که در گیاهان دارویی وجود دارند، دارای خواص منحصر به‌فرد و قدرتمندی هستند.این روغن‌های ضروری یا عصاره، خواص آرام‌بخش و خواب‌آوری دارند و احساس آرامش مطلوبی ایجاد می‌کنند.

فلاونوئیدها و ویتامین B موجود در عصاره شوید ، ترشح آنزیم‌‌ها و هورمون‌هایی را تحریک می‌کنند که اثرات آرام‌بخش و خواب‌آور خاصی دارند به همین دلیل است که استفاده از شوید به افراد کمک می‌کند تا خواب شبانه خوبی داشته باشند.

کلسیمی که در شوید وجود دارد، اهمیت این گیاه را بیشتر می‌کند.در واقع مصرف شوید برای محافظت از سلامت استخوان‌‌ها و جلوگیری از کاهش تراکم استخوانی اهمیت زیادی دارد. شوید می‌تواند به کاهش نوسانات لیپید‌های سرم و سطح انسولین در دیابت تحریک ‌شده به ‌واسطه کورتیکواستروئید کمک کند. کنار این ویژگی خاص، شوید به ‌عنوان نوعی ماده ضدنفخ نیز شناخته می‌شود.

در واقع، شوید می‌‌تواند به پیشگیری از شکل‌گیری گاز و نفخ بیش از حد کمک کند. نفخ و گاز اضافی فقط باعث آزار فرد در محیط‌‌های عمومی نمی‌شود، چون اگر شکل‌گیری آن ادامه پیدا کند، می‌تواند برای اندام‌های ظریف بدن مثل قفسه سینه مضر باشد.خاصیت ضدنفخ شوید ، گازها را مجبور می‌کند که از طریق دستگاه گوارش به‌ سمت پایین حرکت کنند و این امکان را فراهم می‌کند که گازهای اضافی راحت‌تر از بدن خارج شوند. شوید ، خاصیت ضدمیکروبی هم دارد و از برخی عفونت‌های میکروبی در بدن جلوگیری می‌کند

در واقع، شوید این توانایی را دارد که هم از شکل‌گیری عفونت میکروبی در ارگان‌‌های مختلف پیشگیری کند و هم از عفونت‌‌های بالقوه‌ای که ممکن است در زخم‌ها یا بریدگی‌های کوچک روی پوست به وجود بیایند.

منبع : کیهان

مرتبط ها

قالب خبری