جدیدترین مطالب امروز

شهرت طلبی دغدغه این روزهای فضای مجازی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : چهره ها

شهرت طلبی دغدغه این روزهای فضای مجازی

شهرت طلبی و سودای شهرت در این اوضاع بلبشوی فضای مجازی ، یکی از دغدغه های جدی در این فضا و انواع پیامرسان ها و شبکه های اجتماعی شده است !

شاید در دنیای ارتباطات امروز ، مشهور شدن کار چندان سخت و پیچیده ای نباشد ! هرکسی که یک گوشی هوشمند داشته باشد و بتواند حاشیه ساز بهتری در شبکه های اجتماعی باشد ، می تواند به سرعت به پیشرفت کذایی خود ادامه داده و به یک سلبریتی در این فضا تبدیل گردد !

از فلان فرد در یک روستای دورافتاده تا فلان شخص در کلانشهرها ؛ همگی می توانند به هر قیمتی که هست ، خود را به یک سلبریتی تبدیل کنند !

در این هیاهو اما ، ارزش کار انسان ها اهمیت چندانی ندارد ! ظاهرا اکثر این افراد به دنبال حاشیه هستند ! هرچه حاشیه ها پررنگ تر و جذاب تر ، شهرت بادآورده برای این افراد هم طبیعتا بیشتر !

متأسفانه شهرت طلبی و تن دادن به مسیر سودای شهرت در این عرصه ، اوضاع اسف باری پیدا کرده است ! حتی برخی از هنرمندان نیز برای اینکه از این قافله عقب نمانند هم به این جرگه پیوسته و بعضا خود را به آب و آتیش می زنند که از به اصطلاح شاخ های فضای مجازی عقب نمانند .

از ژست های عجیب و غریب گرفته تا بعضی عوام فریبی ها و ریاکاری ها !

برخی برای اینکه جایی در دل مردم باز کنند ، خود را به عنوان دلسوزترین فرد جامعه نسبت به مردم جا میزنند و جای جایش که می رسد ، به راحتی به همین مردم پشت کرده و سر از فلان شبکه های آن ور آبی در می آورند و یا شعارهایی می دهند که خود به آن اعتقادی ندارند !
از ایران می گویند و خود پایبند واقعی این کشور نیستند و آینده رویایی خود و فرزندانشان را در کشورهای دیگر می بینند !

حال نکته جالب اینجاست که شهرت طلبی ، اگرچه در دنیای امروز ، تبدیل به یک کسب و کار و ابزار محبوبیت شده است ، ولی به هیچ عنوان پایدار نیست و حتی اگر در برهه ای از زمان ، بتواند برخی از مردم را با این اشخاص همراه سازد ، بالاخره روی واقعی خود را نشان داده و مردم ، چهره از پشت نقاب درآمده این به ظاهر سلبریتی های دم دستی را خواهند دید !

قبل از اینکه شهرت طلبی در این بازار شلوغ ، از یک دغدغه به یک معضل لاینحل مبدل گردد ، باید چاره ای اندیشیده شود که لااقل آگاهی مردم در این زمینه بیشتر شده تا به راحتی دنباله رو اینگونه افراد قرار نگیرند !

بهترین چاره ، آگاهی دادن به مردم است تا مردم خود بتوانند بهترین و صحیح ترین تصمیم ها در این فضا را بگیرند .

بدون شک آن زمان که آگاهی مردم و سواد رسانه ای آنها بیشتر شود ، اینگونه سلبریتی پروری ها اتفاق نخواهد افتاد و شهرت طلبی به مسیر درست و اصولی تر خود بازخواهد گشت و دیگر جایی برای جولان سوداگران نقاب زده شهرت نخواهد بود !

منبع : یک جم

مرتبط ها

قالب خبری