جدیدترین مطالب امروز

شمشیر های منحصر به فرد امپراطوری ها

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

شمشیر های منحصر به فرد امپراطوری ها

شمشیر ها از جمله سلاح های قدیمی هستند ، قطعا امپراطوری های آن زمان نیز شمشیر های منحصر به فردی برای خود داشته اند که تا کنون مشابه آن ساخته نشده است .

تا به حال از عجایب جهان زیاد شنیده اید : هفت مکان دیدنی ، عجایب باور نکردنی و هزاران راز و شگفتی که کمتر کسی نسبت به خواندن و شنیدن آن ها بی میل است .

در جای خود از تک تک آن ها با شما صحبت خواهیم کرد اما در این جا به سلاح های زمان قدیم ( شمشیر های فولادی ) می پردازیم و با به یاد ماندنی ترین آن ها با شما هستیم .

اولین شمشیر که تصویر آن را نیز برایتان قرار داده ایم ماسامونی نام دارد ، این شمشیر که در ژاپن مورد استفاده قرار گرفته از زیبا ترین شمشیر های جهان به شمار می رود که احتمالا بین سال های 1288 تا 1328 مورد استفاده قرار گرفته ؛ نام این شمشیر برگرفته از نام سازنده ی آن ” ماسامونی ” است .

شگفتی دوم شمشیر ببر مالایا است ، نام این شمشیر ” تومویوکسی یاماشیتا ” بود که بعد از نبردی که ژنرال یاماشیتا ژاپنی در جنگ جهانی دوم در شبه جزیره ی مالایا و سنگاپور با آن کرد به این نام مشهور شد ، یاماشیتا سرانجام در یک محاکمه نظامی در دادگاه محکوم به مرگ شد .

شمشیر بعدی مطعلق به ” ادوارد کانفسر ” پادشاه انگلیسی بود ، نام این شمشیر ” مرسی ” است ولی به شمشیر شکسته معروف می باشد ، دلیل شکسته شدن سر این شمشیر و شکل مربعی آن معلوم نیست . قدرت در سال 1066 توسط نورمن ها از این پادشاه گرفته شد .

سان مارتین شمشیر جادویی ” خوزه دوسان مارتین ” آرژانتینی از جمله شمشیر های زیبا و چشم نواز دوران خود بوده ، این شمشیر توجه خوزه دوسان مارتین را با حکاکی های زیبای خود جلب کرده و او را به این باور رسانده که ” سان مارتین ” بهترین سلاح برای نبرد هایش است ؛ تا جایی که این پادشاه در وصیت نامه خود دلیل پیروزی جنگ های موفقیت آمیزش را شمشیر سان مارتین دانسته  .

شمشیر تیزونا که نام قهرمان خود را نیز یدک می کشد  آن را با السید نیز می شناسند مطعلق به شمشیر زن حرفه ای ” السید ” بوده ، وی شمشیر های زیادی را در دست گرفته ولی با دو تای آن ها بسیار راحت و حرفه ای شمشیر زنی می کرده که یکی از آن ها تیزونا است .

شمشیر بعد شمشیر محافظ اسکاتلند نام دارد که صاحب آن ” ویلیام والاس ” از جمله میهن پرستانی بوده که به جنگجویان هنر نبر تن به تن با شمشیر را آموزش می داده است .

آخرین شمشیری که از آن با شما صحبت خواهیم کرد شمشیر هفت شاخه است . شمشیر هفت شاخه با 9/74 سانتیمتر طول تنها برای استفاده در مراسم مختلف مورد استفاده قرار می گرفته و برای نبرد کاربرد نداشته ، روی شاخه های آن به زبان کره ای نوشته هایی وجود دارد که به این شمشیر ارزش بسیار داده است .

مرتبط ها

قالب خبری