جدیدترین مطالب امروز

شستن ظروف و تأثیر این کار در کنترل استرس !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

شستن ظروف و تأثیر این کار در کنترل استرس !

شستن ظروف یکی از راهکارهای مؤثر در کنترل استرس محسوب می شود ؛ از همین رو اگر شما هم جزو افراد استرسی هستید پیشنهاد میکنیم شستن ظروف را امتحان کنید .

آیا میدانستید شستن ظروف تاثیرات مفیدی روی آرام کردن ذهن میگذارد ؟

بانوانی که استرس زیادی دارند بهتر است سراغ شستن ظروف بروند !

برای خیلی از افراد ، شستن ظروف ، کاری مشابه رخت شویی یا بیرون گذاشتن زباله است ؛ اما پژوهشی جدید نشان داده ظرف شستن اگر با هدف باشد می‌تواند ذهن را آرام کرده و استرس را کاهش دهد .

محققان دانشگاه فلوریدا برسی کردند که آیا شستن ظروف می ‌تواند به‌ عنوان تمرینی بدون تشریفات و فکورانه برای تقویت حالتی مثبت دررابطه با حضورذهن باشد یا خیر ؟!!!

تمرکز حواس یا حضور ذهن ، یک متد ژرف اندیشانه رایج برای تمرکز و توجه روی هیجانات و افکار در زمان حال است .

یافته‌های این تحقیق در the journal Mindfulness منتشر شده است .

به گفته آدام هانلی ، نامزد دکترا در کالج FSU ، ” من سالهاست که به پدیده تمرکز حواس علاقه ‌مندم ، هم به‌ عنوان یک محقق و هم به‌ عنوان یک کارور مکاشفه . مخصوصا این موضوع برایم جالب بود که فعالیت‌های عادی زندگی چطور می ‌توانند برای بهترکردن وضعیت تفکر به ‌کارگرفته شوند ، و درنتیجه حس سلامتی را بیشتر و بهتر کنند .”

بعداز انجام این تحقیق روی ۵۱ دانشجو ، محققان دریافتند افرادی که با تمرکزحواس ظرف شسته بودند ، یعنی روی بوی شوینده ، گرمای آب و حس ظروف تمرکز کرده بودند ، نگرانی و اضطراب ‌شان ۲۷ درصد کاهش یافته و الهامات ذهنی ‌شان ۲۵ درصد افزایش یافته بود .

منبع : فرادید

مرتبط ها

قالب خبری