جدیدترین مطالب امروز

شستشوی کودکان با راهکاری که عمومیت کمتری دارد !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

شستشوی کودکان با راهکاری که عمومیت کمتری دارد !

شاید یکی از دغدغه هایی که ممکن است مادران را درگیر خود کند ، شستشوی کودکان دلبندشان باشد ، کاری لذت بخش ولی حساس ، مخصوصا درخصوص نوزادان !

در این مطلب از بهداشت و سلامت یک جم شما با راهکاری آشنا خواهید شد که شاید عمومیت کمتری در بحث شستشوی کودکان داشته باشد ، ولی می تواند یک راهکار مفید برای این مسئله به حساب آید .

همانطور که می دانید شستشوی کودکان و به ویژه نوزادان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که سهل انگاری در این امر می تواند خطرات و مشکلات خاص خود را به همراه داشته باشد .

شاید شما هم با محصولاتی که مخصوص شستشوی کودکان می باشد و در اصطلاح به ژل های شستشوی کودکان معروف است آشنایی داشته باشید ؛ این محصولات به دلیل اینکه با شرایط طبیعی بدن نوزاد مطابقت دارد ، می تواند یک راهکار مناسب در امر شستشوی کودکان محسوب شود .

اغلب این محصولات ( البته به شرط استاندارد بودن و رعایت نکات مهم بهداشتی و سلامتی ) دارای ویژگی هایی چون : محافظ و متعادل کننده ی اسکالپ ، درخشان کننده و حالت دهنده و همچنین ضد تحریک و نرم کننده هستند .

یکی از محصولاتی که می توان به عنوان محصولی برای شستشوی کودکان نام برد ، ژل شستشوی کودک کلوران می باشد که توسط شرکت کلوران ( Kloran ) ساخته شده است ؛ این محصول به گفته ی شرکت سازنده ی خود به دلیل حساسیت قابل توجه پوست نوزادان و کودکان ، دارای خواص هیپوآلرژی می باشد که باعث می شود پوست کودک و نوزاد شما را با مشکلات حساسیتی و … مواجه نسازد .

شرکت کلوران مدعی است که محصول آنها از نظر میزان کارایی ، پذیرش و قابلیت انطباق ، تحت استانداردهای ویژه ی کودکان می باشد و ایمنی و کارایی آن کاملا تأیید شده است .

روش مصرف این محصول نیز به منظور شستشوی کودکان بسیار ساده است و فقط بایستی سر و بدن کودک و نوزاد خود را به این ژل شستشو آغشته کرده و پس از ایجاد کف ، آبکشی کنید .

به عنوان نکته ی پایانی : این را هم در نظر داشته باشید که تنوع این محصولات و گوناگونی آنها تقریبا زیاد است ، ( نمونه ای که در بالا اشاره شد فقط به عنوان یک مثال بود ) ، طوریکه انتخاب اینگونه محصولات و استفاده از آنها مستلزم تحقیق اصولی درباره ی چنین محصولاتی است ، به همین دلیل در صورت تمایل به استفاده از این محصولات ، شما بایستی بهترین و استاندارترین محصول را مطابق با شرایط پوستی و بدن کودک خود انتخاب کرده و در این راه مشاوره با یک پزشک ( ترجیحا پزشک کودک شما ) نیز می تواند کمک خوبی برای شما باشد .

مرتبط ها

قالب خبری