شستشوی بینی راه حلی مؤثر برای مقابله با استرس !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژوئن 5, 2020
:: موضوع : گوناگون » دانستنیها
شستشوی بینی راه حلی مؤثر برای مقابله با استرس !

آیا می دانستید شستشوی بینی می تواند راه حل مؤثری برای مقابله با استرس باشد ! در این مقاله قصد داریم از تأثیرات مثبت شستشوی بینی بر کاهش استرس بیشتر بگوییم .

کاهش استرس با آسانترین راه ممکن مانند شستشوی بینی نیز امکانپذیر است و به راحتی با این کار به آرامش خواهید رسید و موفق به رفع اضطراب و استرس تان خواهید شد !

شستشوی بینی چگونه بر روح و روان افراد مضطرب تاثیر میگذارد؟

یک روانشناس در اینباره می گوید : برای کاهش استرس راهکارهای مختلفی وجود دارد اما دو تکنیک شناختی و رفتاری دراین امر موثر است .

مهدی دوایی روانشناس درخصوص راه های کاهش استرس گفت : برای کاهش استرس دو راهکار اصلی وجود دارد نخست تکنیک شناختی که شامل تغییر باورهای مهم است بدان معنا که زمانی که فرد بر این باور است که زندگی باید همیشه بر وفق مراد او باشد زمانی که در برهه ای از زندگی ناکام می ماند مضطرب می شود.

وی در ادامه افزود : اگر فرد براین باور معتقد باشد که خوشبخت هستم حتی اگر زندگی بر وفق مراد هم نباشد استرس و اضطرابی وجود نخواهد آمد.

این روانشناس عنوان کرد : گام بعدی تکنیک رفتاری است در واقع همان آرامش رفتاری است و شامل انقباض وانبساط عضلانی همراه با نفس عمیق است به این شکل که زمان استرس فرد انگشتان دست خود را فشار می دهد و سپس آزاد می کند، این امر در ابتدا شامل یک سمت بدن و سپس سمت دیگر راشامل می‌شود.

وی ادامه داد : شکل گیری داستان ها و تجربیات درکاهش اضطراب و استرس موثر است در واقع اگر فرد شکست را به منزله ی پیروزی تلقی کند و از آن درس بگیرد نه تنها موجب استرس وی نخواهد شد بلکه آرامش برای او در بر خواهد داشت.

دوایی ابراز کرد : استنشاق گام بعدی در کاهش استرس است زمانی که فرد مضطرب است از میزان اکسیژن مغزکاسته شده واسترس بالا می رود و شستشوی بینی موجب افزایش اکسیژن وارد شده به مغز می شود که خود کاهش استرس را درپی خواهد داشت.

منبع : Yjc

اشتراک گذاری این مطلب در :