جدیدترین مطالب امروز

شربت سرفه را به روش سنتی با تاثیرگذاری بالا تهیه کنید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

شربت سرفه را به روش سنتی با تاثیرگذاری بالا تهیه کنید

سرفه از جمله واکنش هایی است که به دلایل مختلف ایجاد می شود ، چیزی که بسیار قابل توجه است ، ماندگاری آن است که در اکثر موارد نیاز به شربت سرفه پیدا می کند .

اگر سرما خورده بشوید و به دکتر بروید ، احتمالا شربت سرفه از جمله داروهای ثابت شما است ؛ خیلی هم دیر از بین می رود ! البته به غیر از سرما خوردگی ، سرفه می تواند دلایل دیگری از جمله حساسیت ( حتی به دارویی خاص ) ، عفونت های تنفسی و… بروز کند . نکته مورد اهمیت ، احساس درد و سوزشی است که از خشکی گلو و سرفه های پیاپی ایجاد می شود . کاری که شربت سرفه انجام می دهد ، نرم کردن مجرا و کنترل واکنش های شدید بدن به تحریک ها است . در ادامه با استفاده از موادخوراکی موثر ، چند نمونه شربت سرفه طبی تهیه خواهیم کرد :

اولین شربت سرفه معجزه آسا ، آب آناناس است …

خواص آناناس برکسی پوشیده نیست ، تا جایی که برای درمان زخم های درونی ( بعد از جراحی ها ) بسیار توصیه می شود ، آناناس با توجه به ویتامین ها ( مقادیر زیاد A و C ) و آنزیم هایی که دارد به خوبی در برابر عوامل تحدید کننده مقاوم است ؛ برای تهیه شربت سرفه با استفاده از آناناس ، 1 لیوان آب آناناس تازه را به همراه آبلیموی تازه ( یک چهارم استکان ) ، 5 سانت زنجبیل ، یک قاشق غذاخوری عسل و نصف قاشق چایخوری فلفل قرمز آسیاب شده ( فلفل کاین ) مخلوط نمایید . اکنون کافی است هر روز از شربت سرفه خود ، یک چهارم استکان میل کنید .

از جمله مواردی که در تسکین سرفه بسیار موثر می باشند ، برخی از مغزها هستند ، مانند بادام ! برای تهیه شربت سرفه با استفاده از بادام ( که به شیر بادام معروف است ) ، باید مقدار 50 گرم بادام را در آب جوش خیس کنید تا پوست آن به راحتی قابل جدا شدن باشد ؛ بعد از آنکه بادام ها را پوست کندید آنها را با 1 لیتر آب و 50 گرم عسل در مخلوط کن ریخته و میکس کنید ؛ مقدار ها را به تناسب می توانید بیشتر یا کمتر کنید ، مثلا 100 گرم بادام ، 100 گرم عسل و 2 لیتر آب مقدار 2 برابر شده ی این شربت سرفه ی جادویی است . میکس را تا جایی ادامه دهید که مایعی شیر مانند بدست بیاید . اگر قصد داشتدید این شربت سرفه را برای کودک شیرخوار خود ( به منظور آرام کردن سرفه او ) تهیه کنید ، با مقادیر یکسان کمی روش کار فرق می کند ، مانند قبل بادام ها را پوست کنده ولی به تنهایی آسیاب می کنیم ، سپس آن را با 1 لیتر آب مخلوط ( آب را کم کم اضافه می کنیم تا ابتدا مایع خمیری بدست بیاید بعد کار را سرعت می بخشیم ) و در انتها عسل را می افزاییم ( 50 گرم ) ، در انتها مایع بدست آمده را از پارچه ای تمیز رد کرده و در شیشه ی کودک بریزید .

اگر توجه کرده باشید تمام شربت سرفه های ارائه شده ترکیبی از بهترین مواد جهت کنترل سرماخوردگی و عوامل آلرژی زا هستند که به کمک کمی آب رقیق تر شده اند .

با یک شربت سرفه دیگر همراه ما باشید…

یک لیتر آب و یک کیلو سیب را ( بعد از شستن و خرد کردن با پوست ) با هم بجوشانید ، محتوای بدست آمده را از پارچه رد کنید و با مقداری عسل آن را مخلوط کنید؛ سپس مجددا مایع را بجوشانید تا غلیظ شود ؛ شربت سرفه ما آماده است ! تجویز مصرف : روزانه دو تا سه قاشق غذاخوری ( رقیق شده در آب ) .

بسیار خوب ! در این مطلب از عطاری یک جم ، سعی شد که برخی از شربت های سرفه گیاهی به شما معرفی شوند . امیدواریم که تجربه ی مفید و خوشمزه ای را از شربت های سرفه ی این مطلب به دست آورده باشید .

مرتبط ها

قالب خبری