شربت خاکشیر درمان گرمازدگی در فصل تابستان

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژوئن 21, 2015
:: موضوع : گوناگون » مقاله آزاد
شربت خاکشیر درمان گرمازدگی در فصل تابستان

در تابستان یکی از مشکلاتی که برخی از افراد با آن مواجه اند ، گرمازدگی می باشد که یکی از راههای غلبه بر آن مصرف شربت های طبیعی و خانگی نظیر شربت خاکشیر است .

از خاکشیر می توان یک شربت بسیار خوشمزه و با طبع خنک تهیه کرد که مخصوصا در گرمای تابستان می تواند یک نوشیدنی بسیار عالی باشد ، تا باعث متعادل ساختن دمای بیش از حد بدن به واسطه ی گرما شود .

این شربت یکی از نوشیدنی های سنتی ایران می باشد که از ترکیب آب ، دانه‌ های خاکشیر ، شکر ( عسل و یا نبات ) ، گلاب و یخ تهیه می ‌شود. ( البته برخی آبلیمو نیز به آن اضافه می کنند )

شربت خاکشیر درمانگر گرمازدگی در فصول گرم سال می باشد و می تواند سبب کاهش درجه حرارت بدن ، تسکین سردرد ، رفع بی حالی و همچنین سرگیجه ی ناشی از گرما شود .

شربت خاکشیر علاوه بر خواصی که در بالا به آن اشاره شد ، سبب تقویت معده و جهاز هاضمه نیز می گردد و در رفع التهاب های کلیه و مجاری آن هم مؤثر می باشد .

اگر با طرز تهیه ی شربت خاکشیر آشنایی ندارید می توانید به شکل زیر عمل نمایید :

1- در ابتدا برای تهیه ی شربت خاکشیر ، بایستی به اندازه ی مورد نیاز خاکشیر را در ظرفی بریزید و خوب بشویید تا ریگ شور شود . ( برای این کار می توانید از دو ظرف استفاده کنید و خاکشیرهایی که آب روی آنها را گرفته از ظرفی به ظرف دیگر منتقل کرده و اینکار را چندبار انجام دهید تا خاک و ریگ های آن شسته شود )
2- مقدار مناسبی آب را به تعداد افراد در پارچ بریزید .
3- شکر و گلاب را به مقدار کافی به آب اضافه کنید و پس از مخلوط آنها با یکدیگر ، شربت آماده شده را برای مدتی در یخچال گذاشته تا سرد شود و یا اینکه یخ داخل آن بریزید تا به اندازه ی کافی خنک شود . ( البته به جای شکر می توان از نبات ، شیره ی قند و یا عسل هم استفاده کنید که این مورد بستگی به ضائقه ی افراد دارد و محدودیتی برای آن نیست .)

برای تهیه شربت خاکشیر بهتر است چند نکته را هم در نظر داشته باشید .

یکی اینکه سعی کنید به هیچ وجه شربت خاکشیر را بیش از اندازه شیرین نکنید تا باعث افزایش غلظت خون نشود .

نکته ی بعدی اینکه به دلیل سخت بودن مراحل شستشوی خاکشیر ، می توانید مقدار زیادی مایع خاکشیر را برای شربت خاکشیر آماده کنید و به صورت غلیظ در بطری دربسته درون یخچال نگهداری کنید و هربار فقط آب را به آن اضافه کنید و مورد مصرف قرار دهید .

ضمنا شربت خاکشیر در ماه مبارک رمضان و برای افطاری نیز یک نوشیدنی مناسب و پرخاصیت محسوب می شود .

اشتراک گذاری این مطلب در :