جدیدترین مطالب امروز

شبدر نوعی گیاه دارویی برای درمان افسردگی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

شبدر نوعی گیاه دارویی برای درمان افسردگی

در این مقاله ، می خواهیم از برخی خواص مهم گیاه شبدر صحبت کنیم ؛ آیا شما هم از خاصیت آرامش بخش شبدر آگاهی دارید و می دانید که این گیاه میتواند افسردگی را هم درمان کند ؟

محمد باقر مینایی پزشک طب سنتی با اشاره به اثرات اعجاز انگیز جوانه شبدر بر روی بدن انسان می گوید : خواص درمانی گیاه دارویی شبدر در نوع خود بی ‌نظیر بوده و با داشتن ویتامین ‌هایی چون A و C ، ریبوفلاوین و نیاسین آرامش‌ بخش اعصاب است و در درمان افسردگی مفیده می باشد و می ‌توان در مکمل ‌های غذایی هم از این گیاه استفاده کرد .

به گفته ی این متخصص گیاهان دارویی شما با استفاده از جوانه شبدر می توانید به رفع مشکلات روحی از جمله افسردگی بپردازید و مانع آسیب های آن بر روح و روان خود شوید .

در گفت و گویی که با این پزشک طب سنتی داشتیم ، وی ادامه داد : گیاه و جوانه شبدر خاصیت ضد سرطانی بالایی دارد و همچنان پیشتاز میدان رقابت‌ در مقابل مکمل ‌های غذایی مصنوعی و غیر مصنوعی است و برای درمان کم خونی نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرد .

مینایی در ادامه با اشاره به اینکه گیاه شبدر برخلاف اسمش پرکاربردترین گیاه در بین گیاهان دارویی محسوب می شود ؛ تصریح کرد : چون این گیاه پرکاربردتر از گیاهان دارویی دیگر در بین گیاهان طب سنتی است بنابراین جایگاه به مراتب والاتر از گذشته دارد و بعضی از افراد با شنیدن اسم این گیاه ، دچار ناراحتی می شوند ولی در عوض نمی ‌دانند که چه خاصیت شگفت‌ انگیزی دارد .

این پزشک طب سنتی در پایان خاطر نشان کرد : خواص درمانی شبدر بیشتر در درمان کم‌ خونی و پلاکت‌ پایین ، تصفیه کننده خون و تنظیم فعالیت‌ های کبدی‌ ،‌ بدخلقی ناشی از علائم یائسگی مورد استفاده است و چون در آن آنتی‌ اکسیدان به مقدار کافی وجود دارد خاصیت ضد سرطانی نیز دارد و در پیشگیری از بروز چین و چروک زودرس در پوست و پیشگیری از پوکی استخوان و بیماری‌ های قلبی نیز به کار می رود .

منبع : Yjc

مرتبط ها

قالب خبری