جدیدترین مطالب امروز

شاهدانه و خواص گوناگون این گیاه دارویی ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

شاهدانه و خواص گوناگون این گیاه دارویی ؟

آیا با خواص گوناگون گیاه شاهدانه آشنایی دارید ؟ در این مقاله قصد داریم شما را با خواص متعدد شاهدانه آشنا کنیم ؛ از همین رو توصیه می کنیم که همراه این مقاله باشید .

گیاه شاهدانه جزو بهترین گیاهان دارویی است که می تواند باعث چربی سوزی و افزایش متابولیسم بدن شود . از جمله دیگر مزایای درمانی این گیاه می توانیم به رفع سوء هاضمه و بهبود سلامت قلب و عروق اشاره کنیم .

اگر به دنبال بهبود هضم ، ایجاد تعادل در هورمون‌ ها و بهبود متابولیسم بدن خود هستید ، شاهدانه می ‌تواند یک ماده غذایی عالی برای شما باشد . برای مدت طولانی خواص و مزایای دانه شاهدانه نادیده گرفته می‌ شد زیرا بیشتر افراد آن را مرتبط با انواع مواد مخدر می‌ دانستند . با این حال شاهدانه باعث ایجاد هیچ واکنش روان گردان نمی ‌شود و در عوض می ‌تواند مزایای منحصر به فردی برای سلامتی انسان داشته باشد .

ارزش غذایی شاهدانه :

خواص درمانی شاهدانه به شرح زیر است :

تعادل ۳:۱ عالی اسید چرب امگا۳ به اسید چرب امگا ۶ می ‌تواند سلامت قلبی – عروقی را بهبود ببخشد .

این ماده سرشار از گاما لینولئیک اسید ( GLA ) است که یک اسید چرب امگا۶ ضروری است و معمولا در زرده تخم مرغ یافت می ‌شود . گاما لینولئیک اسید می‌ تواند به طور طبیعی هورمون ‌های بدن را متعادل سازد.

پروتئین ‌های خوبی در آن وجود دارد . این ماده نه تنها حاوی تمامی ۲۰ آمینو اسید است بلکه هر کدام از ۹ آمینو اسید ضروری که بدن ما نمی‌ تواند تولید کند در آن یافت می ‌شود .

شاهدانه غنی از فیبر محلول و نامحلول است که به طور طبیعی می‌ تواند روده را پاکسازی کند و هوس افراد به مواد شیرین را کاهش دهد .

منبع : خبرگزاری فارس

مرتبط ها

قالب خبری