جدیدترین مطالب امروز

شاد زیستن و 5 قانون برای داشتن زندگی شاد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

شاد زیستن و 5 قانون برای داشتن زندگی شاد

یکی از موضوعات مهمی که بعد از سلامتی در زندگی هر فرد حائز اهمیت است شاد زیستن است در این مقاله سعی کردیم به شما کمک کنیم تا بتوانید زندگی شاد و سالمی داشته باشید.

موضوعات بسیار اندکی در زندگی وجود دارند که به اندازه سلامتی برای شما مهم هستند. بنابراین باید مراقب آنها باشید.

‌کارشناسان در این باره خاطرنشان کردند: اگر عادت خوب را همین الان بپذیرید، می‌توانید در تمام طول عمر از خودتان مصون باشید.

5 قانون برای داشتن زندگی شاد

اولین قانون شاد زیستن ورزش کردن است.
اگر ورزشکار نیستید،‌ ورزش‌ها و تمرینات بسیاری وجود دارد که می‌توانید به راحتی در منزل انجام دهید. سعی کنید به همراه دوستانتان چند نوبت در هفته این تمرینات را انجام دهید. هم چنین می‌توانید همدیگر را ترغیب کنید که برای گرفتن امتیاز بیشتر، تمرینات بیشتری را انجام دهید. یک راه دیگر هم پیاده روی کردن است اگر 30 دقیقه در روز پیاده روی کنید از مزایای فراوان آن بهره‌مند خواهید شد و زندگی شاد و سالمی خواهید داشت.

دومین قانون شاد زیستن ، استفاده از یک تکنیک آرامش بخش است.
در دنیای پر استرس امروز پیدا کردن راهی برای رسیدن به آرامش بسیار حائز اهمیت است. در هر روز زمانی را به این کار اختصاص دهید. برای این کار در روز، 10 تا 20 دقیقه یک جای خلوت بنشینید و تمرینات تنفس عمیق را انجام دهید . انجام این فعالیت می تواند به شادی و سلامتی شما کمک کند .

قانون سوم برای داشتن زندگی شاد می‌گوید: از نور آفتاب بهره‌مند شوید.
البته منظور این نیست که ساعت‌ها در آفتاب قرار گیرید و هیچ محافظتی از پوست خود نداشته باشید بلکه فقط چند دقیقه در روز اگر در تماس با نور خورشید باشید بدنتان می‌تواند به اندازه کافی که برای سلامتی شما مطلوب و مورد نیاز است، ‌ویتامین D تولید کند.

قانون چهارم شاد زیستن به شما توصیه می‌کند که خواب مناسب و کافی داشته باشید.
کم کردن از ساعت خواب برای انجام کار یا برنامه‌های دیگر در نهایت به شما آسیب می‌رساند. شما به طور متوسط به هفت تا هشت ساعت خواب در هر شبانه روز نیاز دارید. هم چنین در روزهای تعطیل آخر هفته استراحت مناسبی داشته باشید. قانون چهارم شامل دنبال کردن رژیم غذایی سالم است. از مصرف غذاهای ناسالم و تنقلات پرهیز کنید. اگر نمی‌توانید تنقلاتی را که مورد علاقه‌تان هستند به طور کامل کنار بگذارید، ‌بهتر است تا حد امکان مصرف آنها را به حداقل برسانید. همچنین در طول روز مقادیر زیادی آب بنوشید. تا شاد و سالم بمانید .

قانون پنجم و آخرین قانون شاد زیستن ، خندیدن است.
خنده مزایای فراوانی دارد. فیلم‌های خنده‌دار ببینید و با کسانی ملاقات کنید که مثبت و شاد هستند. سعی کنید از افراد منفی و احساسات منفی دور باشید تا شادی و سلامتی خود را تضین نمایید .

منبع : تکناز

مرتبط ها

قالب خبری