جدیدترین مطالب امروز

سکسکه و روش هایی جالب توجه برای متوقف کردن آن

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

سکسکه و روش هایی جالب توجه برای متوقف کردن آن

سکسکه یکی از معضلاتی است که افراد درگیر با آن را به زحمت میاندازد ؛ در این مقاله از دانستنیهای یک جم ، میخواهیم ترفندهای جالبی برای توقف سکسکه بیان کنیم .

آیا می دانستید که با فشار دادن برخی از نقاط روی بدن ، به روش طب سوزنی ، میتوانید سکسکه ی خود را متوقف سازید ؟

سکسکه یک مشکل و معضل واقعی است که می تواند بر اعتماد به نفس افراد اثر گذاشته و حتی باعث بروز احساس تهوع و استفراغ در افراد مبتلا شود .

بروز سکسکه با اسپاسم در دیافراگم شکمی همراه است که از جمله دلایل ایجاد آن ، میتواند عواملی چون : نوشیدن نوشابه گاز دار ، خوردن سریع مواد غذایی ، ایجاد سوء هاضمه و … باشد .

به طور معمول ، سکسکه کردن در اغلب موارد ، کمتر از یک ساعت به طول می انجامد و به تدریج فروکش می کند ، اما در برخی موارد استثنائاتی هم وجود دارد که این میزان را به بیش از چند روز و یا حتی چند ماه می کشاند .

همانطور که خیلی از افراد می دانند روش های ابتدایی برای متوقف ساختن سکسکه وجود دارد که از جمله ی آنها می شود به : نوشیدن آب ، نگه داشتن تنفس برای چند ثانیه و یا خوردن یک قاشق شکر اشاره کرد ، ولی روشهای جالب دیگری با تکنیک طب سوزنی کشور چین نیز برای اینکار توصیه شده است که شاید خیلی از افراد از وجود آنها مطلع نباشند .

3 روش و ترفند کنترل کردن و خلاصی از سکسکه به روش طب سوزنی :

1- در شیوه ی نخست ، میتوان با قراردادن انگشت دست بر روی فاصله ی بین لب بالا و پایین ( به شرط اینکه لب ها کاملا بسته باشند ) و فشار به پایه ی بینی برای حدود 30 ثانیه ، به طور کامل سکسکه را بند آورد .

2- دومین روش برای متوقف ساختن سکسکه ، این است که به وسیله ی انگشتان دست ، فشار ملایمی ( برای مدت زمان کمتر از 30 ثانیه ) به استخوان جناغی که در وسط قفسه ی سینه قرار دارد وارد سازیم و از این طریق ، سکسکه را کنترل و متوقف کنیم .

3- و اما سومین و آخرین روش برای اینکار ، فشار بین فاصله ی دو انگشت شست و اشاره توسط دو انگشت دست دیگر به مدت 30 ثانیه می باشد که این روش نیز می تواند به عنوان راهی دیگر برای کاهش فشار وارده بر بدن و تسکین تهوع ناشی از سکسکه ، به شمار آید .

در این بین ، ممکن است موارد استثناء و حادی هم درخصوص سکسکه وجود داشته باشد که به کمک هیچ شیوه ای فرد درگیر با این مشکل خلاص پیدا نکند که در این موارد و در صورت قطع نشدن سکسکه ، فرد بایستی حتما به پزشک متخصص مراجعه نماید تا اقدامات پزشکی و حتی روان درمانی روی وی صورت گیرد .

مرتبط ها

قالب خبری