جدیدترین مطالب امروز

سوسیس و اهمیت دانستن برخی از اطلاعات در اینباره !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

سوسیس و اهمیت دانستن برخی از اطلاعات در اینباره !

سوسیس یکی از انواع فست فودهای محبوب در میان افراد به شمار می رود که در این مقاله قصد داریم در این خصوص ، اطلاعاتی را بازگو کنیم . لطفا همراه ما باشید .

در این جا می خواهیم بگوییم آیا می توانیم سوسیس را به طور خام مصرف کنیم یا نه ؟ این را هم مدنظر داشته باشید که در خرید این نوع محصولات خیلی باید دقت و توجه کرد .

اما به تازگی شرکت فرآورده‌های گوشتی تهران ( سولیکو ) ، برای نخستین‌بار به این پرسش پاسخ داده است . این شرکت با یادآوری این که تمام محصولات گوشتی در ایران به صورت پخته و پاستوریزه به دست مشتری می‌رسد، تاکید کرده که اکنون چیزی به اسم « سوسیس خام » در کشور تولید نمی‌ شود و بنابراین می‌ت وان همه سوسیس ها را بدون نیاز به پختن هم میل کرد .

سولیکو اشاره داشته که به طور معمول ، سوسیس‌ ها به مدت یک ساعت در دمای ۸۲ درجه سانتیگراد پخته می‌ شوند ، اما هر نوع کالباس مدت زمان خاصی باید در اتاق پخت باشد که ممکن است بین ۲ تا ۱۰ ساعت طول بکشد ؛ اما دمای ۸۲ درجه سانتیگراد تغییری نمی‌ کند و همیشه ثابت است .

از سوی دیگر همه میکروب‌ ها در درجه حرارتی ۸۲ درجه سانتیگراد از بین می‌ روند . اما اگر میکروبی آن‌ قدر مقاوم باشد که بتواند این دمای بالا را در زمان پخت تحمل کند ، حتما باید کشته شود تا محصول کاملا سالم به دست مشتری برسد . به همین دلیل، متخصصین فرآورده‌ های گوشتی پس از مرحله پخت ، محصول را برای اطمینان بیشتر وارد مرحله شوک سرد می‌ کنند تا مرحله پاستوریزاسیون انجام شود .

هرچند خام خوردن سوسیس مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما در هر حال مصرف هر چیزی ، حتی آب آشامیدنی ، باید به اندازه مناسب باشد تا سلامتی با خطر مواجه نشود .

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری