سوختگی پوست را با درمان خانگی برطرف کنید

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : جولای 5, 2019
سوختگی پوست را با درمان خانگی برطرف کنید

سوختگی پوست ممکن است به دلایل و اتفاقات گوناگونی برای افراد ایجاد شود ؛ اما در این مواقع راه حل قطعی چیست ؟ در ادامه به درمان خانگی سوختگی پوست می پردازیم .

سوختگی پوست در طول پخت وپز بسیار رایج است و می تواند برای بهترین افراد زندگی ما نیز اتفاق بیفتد. این مسئله خیلی دردناک است و حتی می تواند باعث عفونت پوست گردد.

هر وقت که سوختگی پوست و یک درد سوزناک داشته باشید، یک سیگنال از پوست شما برای التیام و راه اندازی فرآیند التیام به مغز ارسال می شود. در اینجا برخی کارهای اضطراری که باید انجام دهید تا از پوست خود در مقابل یک حادثه آشپزی نامناسب محافظت کنید آورده شده است.

آب سرد برای محافظت :
اول از همه، شما باید دست خود و یا قسمت آسیب دیده را زیر آب سرد قرار دهید. این کار اساسا سوزش را خنثی خواهد کرد. اولین غریزه ما این است که اجازه دهیم منطقه سوختگی خنک شود و اجازه ندهد چیزی در تماس با ناحیه آسیب دیده رخ دهد اما بر عکس، سرد کردن سریع آن فقط به سوختن آسیب می زند. به جای آن، آن را زیر آب سرد و یا یک بسته یخ قرار دهید.

هر تکه پارچه و یا پارچه ای را که به ناحیه سوختگی چسبیده شده بردارید. این کار باعث می شود که شما شدت سوختگی را ارزیابی کنید و ببینید که بعد چه کاری باید انجام شود.

سوختگی پوست را شناسایی کنید :
سپس میزان سوختگی پوست خود را مشخص کنید. در حالی که سوختگی باید تحت نظارت متخصص درمان شود، کاری که شما واقعا می توانید در خانه انجام دهید این است که تشخیص دهید سوختن چه قدر بد است.

اگر سوختگی پوست در نقطه حساسی است که دارای رنگ قرمز است اما تاول نمی زند، احتمالا یک سوختگی درجه اول است. با این حال، اگر سوختگی شروع به پوسته پوسته شدن و یا معلوم شدن پوست زیر آن شود، باید نگران این موضوع شد.

پس از آن چه باید کرد ؟
در حالی که سوختگی های درجه اول را می توان به راحتی با استفاده از داروی OTC برای تسکین درد و اعمال بسته های یخ درمان کرد، سوختگی های شدید که نیاز به مشورت دارند باید مورد توجه قرار گیرد.

سوختگی پوست معمولا زمانی شدید می شود که یک کاسه آب داغ را رها کنید و یا در بدترین حالت، مقدار زیادی روغن روی خودتان بریزید. مالیدن آلوئه ورا طبیعی نیز می تواند به درمان سوزش کمک کند.

برای سوختگی درجه دوم و سوختگی های درجه سوم، تمیز کردن زخم مهم است. بنابراین بهتر است که بدون هیچ تاخیری به آن رسیدگی کنید.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :