جدیدترین مطالب امروز

سندرم خستگی مزمن چیست و چه علائمی دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

سندرم خستگی مزمن چیست و چه علائمی دارد ؟

آیا با بیماری سندرم خستگی مزمن آشنایی دارید ؟ علائم این بیماری را می شناسید و راههای درمان آن را میدانید ؟ در این مقاله به برخی موارد مخصوص به سندرم خستگی مزمن اشاره میکنیم .

محققین به تازگی پی به ارتباط عارضه ی سندرم خستگی مزمن ، با باکتری‌ های روده‌ برده اند و عدم تعادل در باکتری های روده را عاملی برای برزو سندرم خستگی مزمن میدانند ، آن ها امیدوارند با بررسی بیشتر این باکتری ها بتوانند روش های درمانی جدیدی برای این عارضه پیدا کنند .

به گزارش Microbiome ، گروهی از دانشمندان در مطالعه اخیرشان توانسته ‌اند که تفاوت‌ هایی را در باکتری‌ های روده افراد مبتلا به سندرم خستگی مزمن کشف کنند که آنان را از افراد سالم متمایز می ‌کند .

به‌ گفته دکتر لیپکین ( سرپرست تیم مطالعاتی ) ، این ‌که تفاوت ‌های کشف‌ شده صرفا یکی از نشانه ‌های سندرم خستگی مزمن هستند یا یکی از علت ‌های زمینه ‌ای ، هنوز روشن نیست ؛ با این‌ حال ، این تفاوت‌ ها می‌ توانند با شدت بیماری کاملا مرتبط باشند .

محققان برای ارزیابی ارتباط احتمالی بین سندرم خستگی مزمن و عدم تعادل در میکروبیوم ، وضعیت ۵۰ نفر از افراد مبتلا به این سندرم را با وضعیت ۵۰ فرد سالم مقایسه کردند ، در ضمن ، میانگین سنی این دو گروه ۵۱ سال بود . یافته‌ های نهایی نشان دادند که افراد مبتلا به سندرم خستگی مزمن دارای باکتری‌ های متفاوتی نسبت به افراد سالم در روده‌ های خودشان هستند ؛ حتی مشخص شد که چندین نوع از باکتری ‌ها در روده ‌های این بیماران به میزان خیلی بیشتری وجود دارند .

به ‌گفته محققان ، ترکیب باکتریایی روده در افراد مبتلا به این سندرم با توجه به شدت بیماری تغییرپذیر است .

دکتر لیپکین می ‌گوید : « این مطالعه ، گام اولیه اما مهمی در راستای تعیین سلامت میکروبیوم از نظر ترکیبات باکتریایی است ، یافته‌ های ما درنهایت می ‌توانند به شناسایی و طراحی روش ‌های درمانی جدید برای مقابله با مشکلات مربوط به سندرم خستگی مزمن کمک کنند »

منبع : سلامتیسم

مرتبط ها

قالب خبری