جدیدترین مطالب امروز

سمنو را با توجه به خاصیت های متعددش مصرف کنید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

سمنو را با توجه به خاصیت های متعددش مصرف کنید

یکی از سین های پرخاصیت سفره ی هفت سین ، سمنو است ، ماده ای خوراکی که خواص متعددی دارد ؛ در این مقاله با مهمترین خواص سمنو آشنا خواهید شد .

سمنو از جوانه گندم تهیه می شود این غذا بسیار موی و سرشار از خاصیت است می توانید با ارزش تغذیه ای و کالری این ماده غذایی آشنا شوید خانم های شیرده و کودکان بهتر است از این غذای خوشمزه بیشتر مصرف کنند در ادامه با روش های موثر برای سوزاندن کالری سمنو اشنا خواهید شد .

این میوه داروی طول عمر و آرامش اعصاب است و شیرافزا میباشد ؛ از این رو هم برای مادران شیرده و هم به علت مقوی بودن، برای زنان باردار، بسیار مفید است.

گرچه سمنو پروتئین زیاد و چربی کمی دارد، اما بیشتر حجم محصول را مواد کربوهیدراتی (قند) تشکیل می‌دهد. البته قند آن در مقایسه با ساکاروز،شیرینی کمتری دارد، اما این دلیلی نمی‌شود که افراد در مصرف آن زیاده‌روی کنند. این قند در بدن، تولید انرژی کرده و مازاد آن موجب چاقی می‌شود و برای مبتلایان به دیابت و چربی خون بالا محدودیت مصرف دارد.
سمنو داراى ویتامین هاى K، E، A و گروه ویتامین هاى B و مواد مهم دیگر مانند: فسفر، کروم ، روى، سلنیوم، آهن و مس است.

سمنو را از عصاره جوانه گندم تازه و آرد کامل گندم تهیه مى کنند. سمنو خوشمزه وشیرین است و این در حالى است که به آن هیچ نوع ماده شیرین کننده اضافه نمى کنند. علت شیرینى آن ترکیب عصاره جوانه گندم با آرد کامل است که طعم شیرین به آن مى دهد. مواد و ویتامین هاى موجود در گندم و جوانه آن ارزش غذایى فراوانى دارد.

سمنو مغذى و انرژى زا است و بویژه براى ورزشکاران پرورش اندام بسیار مفید است.

میزان کالری سمنو به ازای هر ۱ لیوان سمنو ۱۸۰ کیلو کالری انرژی می باشد.

میزان پیاده روی برای سوزاندن انرژی این غذا = ۱ ساعت و ۳ دقیقه و ۳۲ ثانیه است

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری