سلفینا روشی مؤثر و کارآمد برای درمان سلولیت ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژوئن 14, 2019
سلفینا روشی مؤثر و کارآمد برای درمان سلولیت ؟

در این مقاله به بررسی نوعی روش درمانی برای رفع سلولیت خواهیم پرداخت ؛ تحت عنوان سلفینا ! برای آشنایی بیشتر با این روش مؤثر درمانی ، همراه این مقاله باشید .

آیا درمان سلولیت ( تجمع چربی ) با سلفینا امکان پذیر است ؟
در مورد درمان سلولیت با سلفینا چه می دانید ؟
آیا این ورزش عوارضی را به دنبال دارد ؟

حدود 98 درصد از زنان در طول زندگیشان سلولیت را تجربه می کنند.

سلفینا یک درمان با حداقل تهاجم است که بر دلایل ریشه ای ایجاد سلولیت اثر می گذارد.

درمان سلولیت با سلفینا ؟

سلفینا دارای سطح بالایی از رضایت در میان بیماران برای درمان سلولیت است و نتایج آن 2 تا 4 سال باقی می ماند. سلولیت یک بیماری پوستی است که با ایجاد چال پوستی، به ویژه روی ران و باسن اکثر زنان اثر می گذارد.

رشته های فیبری شکلی زیر سطح پوست وجود دارند که همیشه قادر به مهار همه سلول های چربی نیستند. در نتیجه، سلول های چربی متورم و غدد لنفاوی که در این بخش به دام میفتند، تمایل دارند به بیرون فشار وارد کنند که باعث می شود رشته های فیبری فرو بروند و برآمدگی هایی که ظاهرا شبیه پنیر دلمه شده هستند، سلولیت را به وجود بیاورند.

سلفینا چیست ؟

روشی با حداقل تهاجم است که عمدتا برای درمان سلولیت پشت ران و باسن و حتی در جاهای دیگری از بدن ابداع شده است. اولین بار این  تکنیک در سال 2015 توسط FDA آمریکا مورد تایید قرار گرفت که گفته می شود بر علل ریشه ای سلولیت اثر می گذارد. این کار با درمان باندهای ارتباطی یا همان سپتاها انجام می شود که چربی های ران و باسن در میان آنها به دام می افتند و این فیبرها پوست را به سمت پایین می کشند که باعث ایجاد چیزی شبیه به گودال و چین می شوند.

درمان سلفینا چطور عمل می کند ؟

سلفینا همراه با بی حسی موضعی انجام می شود. این روش، فرآیندی دو مرحله ای از بی حسی موضعی و آزادسازی بافت است که به طور مستقیم یکی از علل اصلی ایجاد سلولیت را شامل می شود. از یک دستگاه کوچک که دارای سوزن های بسیار ریزی است برای اعمال فشار نرم و سریع بر روی فیبرهای ارتباطی که منجر به تشکیل سلولیت در پوست شده اند، استفاده می شود. دستگاه دستی ای ایجاد مکش کرده و پوست را قبل از ورود سوزن های کوچک، بالا می آورد.

کل فرآیند 45 تا 90 دقیقه به طول می انجامد و تنها یکبار انجام می شود. همانطور که در روش سلفینا از بی حسی موضعی استفاده می­شود پس نباید دردی داشته باشد. همین طور بیماران بلافاصله پس از درمان می توانند به خانه بازگردند.

روند بهبودی پس از درمان سلولیت با سلفینا چگونه است؟
پس از درمان، زمان استراحت قابل ملاحظه ای وجود ندارد.
ناحیه درمان بعد از معالجه خود به خود ترمیم می شود.

برخی از بیماران از ناراحتی خفیف چند روز پس از درمان شکایت دارند، اما هر گونه دردی می تواند به میزان قابل توجهی با مصرف داروهایی نظیر تیلنول کاهش یابد.
ممکن است شاهد تورم و کبودی باشید که می­تواند تا دو هفته طول بکشد.
برخی پزشکان ممکن است برای تشویق بیمارانشان، به آنها لباسی ارائه دهند که با فشار به بهبود سلولیت کمک کند.
بیماران می توانند روز بعد به سر کار خود بازگردند.

اثرات جانبی و خطرات درمان سلولیت با سلفینا ؟

سلفینا هیچ عارضه جدی نامطلوبی به همراه ندارد. عوارض جانبی رایج و معمول عبارتند از :

ایجاد حساسیت
کوفتگی
تورم

بعد از درمان سلولیت با سلفینا چه انتظاراتی باید داشته باشیم ؟

اکثر بیماران شاهد نتایج قابل توجهی در 3 روز اول پس از درمان هستند و نتایج نهایی طی دو هفته پس از اینکه هر گونه تورم یا کبودی بالقوه فروکش کرد، قابل مشاهده است.
با تنها یک جلسه شاهد نتایجی با ماندگاری 2 تا 4 سال هستیم.
طبق اظهارات تولیدکنندگان، 96 درصد از بیماران هنوز با گذشت 2 سال از درمان با دستگاه سلفینا ، از دوام نتیجه ابراز رضایت می کنند.
ثابت نگه داشتن وزن می تواند به طولانی کردن نتایج کمک کند.

هزینه درمان به روش سلفینا چقدر است ؟

زمانی که برای مشاوره اولیه می روید، پزشک شما معاینه فیزیکی را انجام خواهد داد، درباره اهداف و نظرات شما بحث و برآورد هزینه دقیقی را بر اساس موقعیت منحصر به فرد شما، ارائه خواهد کرد.

چه کسانی گزینه مناسبی برای این نوع درمان هستند ؟

اغلب افراد که از سلامتی کلی خوبی برخوردارند، می­توانند تحت درمانهای سلفینا قرار بگیرند. بهترین نتایج در زنان لاغر که کمی اضافه وزن دارند، قابل ملاحظه است.

سلفینا یک درمان کنترل وزن نیست، بلکه دقیقا برای افرادی طراحی شده است که به دنبال هدف قرار دادن چاله های روی باسن و ران خود هستند. همچنین این روش پوست را ترمیم نخواهد کرد.

چه کسانی باید از درمان سلولیت با سلفینا اجتناب کنند ؟

افراد با شرایط زیر نباید از این روش استفاده کنند :
افراد چاق
دیابتی ها
زنان باردار
افراد دچار بیماری واسکولیت (یا تورم رگ ها)
کسانی که مشکل انعقاد خون دارند و یا از داروهای ضد انعقادی یا ضد پلاکتی استفاده می کنند.
افراد دارای عفونت های پوستی
بیماران فشار خون بالا

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :