جدیدترین مطالب امروز

سفیدی مو و مواد غذایی که باعث بروز این عارضه می گردد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

سفیدی مو و مواد غذایی که باعث بروز این عارضه می گردد

آیا می دانستید که برخی از مواد غذایی و خوراکی که مورد مصرف قرار می گیرند ، باعث بروز عارضه ی سفیدی مو در سنین جوانی افراد می گردند ؟

سفیدی مو در افراد ( البته در سنین جوانی ) می تواند به دلایل مختلفی از جمله : وراثت ، عوامل محیطی ، استرس های بیش از حد ، سختی و مشکلات در زندگی شخصی و … ایجاد گردد که در این میان ، یک عامل دیگر که شاید جالب توجه هم باشد ، وجود دارد و آن ، نوع مواد خوراکی و غذایی هست که افراد مصرف می کنند !

بله ، حتی مواد خوراکی که شما مصرف می کنید هم می تواند عاملی برای سفیدی مو در سنین جوانی شما باشد !

سفیدی مو با بالا رفتن سن ، امری کاملا طبیعی محسوب می شود ، اما برای افراد جوان ، غیرعادی و غیرطبیعی است ، زیرا بروز عارضه ی سفیدی مو در سنین جوانی ، تبعات مختلفی برای افراد خواهد داشت ، به عنوان مثال ، برخی از افراد ممکن است با مشاهده ی این مورد ، اعتماد به نفسشان را از دست بدهند و یا حداقل ، دچار کاهش اعتماد به نفس گردند .

سن شایعی که برای سفیدی مو در اکثر افراد دیده شده است ، از سنین 20 تا 30 سالگی بوده که در این رنج سنی ، افراد ، مشاهده ی حداکثر موهای سفید روی سرشان را تجربه خواهند کرد .

و اما علت ؟ …

همانطور که در ابتدا هم اشاره شد ، گاهی اوقات علت سفید شدن موها در دوران جوانی ، می‌ تواند به علت عوامل محیطی ، وراثت و … باشد ، ولی در بیشتر موارد ، نداشتن سبک زندگی ص‍حیح و سالم و پیروی نکردن از برنامه ی غذایی مناسب نیز می ‌تواند عاملی برای بروز سفیدی مو گردد .

به عنوان مثال : افرادی که سیگار می ‌کشند ، 4 برابر بیشتر از افراد دیگر امکان دارد که در سن جوانی ، موهایشان سفید شود و یا دچار ریزش مو گردند ؟

حال اگر بخواهیم به علت بروز سفیدی مو بر اثر مصرف مواد غذایی و خوراکی بپردازیم ، بایستی این توضیح را بدهیم که به طور کلی ، بر اثر کاهش تولید ملانین در ریشه ی موها ، ممکن است رنگ موها خاکستری و بعضا کاملا سفید شود که برخی از مواد غذایی به دلیل کمبود ملانین ، دقیقا باعث پیشرفت این مورد خواهند شد .

از جمله مواد غذایی که به بروز سفیدی مو منجر می شوند ، 8 مورد زیر می باشند :

1- شکر
2- پروتئین ‌های حیوانی
3- نوشابه
4- رنگ ‌های خوراکی
5- شیرین ‌کننده‌ های افزودنی
6- نمک یا سدیم
7- آرد سفید غنی ‌شده
8- مونو سدیم گلوتامات

با تعادل در مصرف برخی از موارد بالا و عدم مصرف موادی چون نوشابه و … ، و همچنین تلاش برای ایجاد و پیروی از سبک زندگی سالم ، می توانید درصد قابل توجهی از احتمال بروز سفیدی مو را در خود کاهش دهید .

مرتبط ها

قالب خبری