جدیدترین مطالب امروز

سطح اجسام استیل را بدون لکه تمیز کنید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

سطح اجسام استیل را بدون لکه تمیز کنید

پاک کردن اجسام استیل از جهت حفظ درخشندگی و زدودن آلودگی از سطح آن ها بسیار مهم است ، اما در ادامه راهکار هایی برای درخشندگی و پاکیزگی آن ها آورده شده است .

تمیزی و پاکیزگی وسایل برای هر خانم خانه داری امری مهم به شمار می رود ، این اهمیت در مورد وسایل آشپزخانه که محل طبخ غذا می باشد چند برابر می شود . اگر دغدغه ی تمیز کردن اجسام درون آشپزخانه را داشته باشید می دانید که پاک کردن گاز ، سینک ظرف شویی و در حالت کلی وسایل با جنس استیل اندکی دشوار است . چربی زدایی از یک سو و برق انداختن سطوح استیل بدون ایجاد لکه و رد از سوی دیگر این موضوع را مهم جلوه می دهد .

اگر قصد تمیز کردن چربی های هود را دارید ، از آب و جوش شیرین کمک بگیرید ؛ کافی است یک قابلمه آب و نصف استکان جوش شیرین را مخلوط کرده و بگذارید روی اجاق بجوشد ، با این کار چربی های هود به راحتی شل شده و قابل پاک کردن می باشند .

برای پاک کردن چربی از سطح اجاق گاز نیز می توانید از بسیاری مواد گوناگون استفاده کنید ، مانند مایع صابون و آب ، سرکه و دیگر موادی که به سطح استیل آسیب نمی رسانند ( استیل را کدر نمی کنند ) . اگر جنس سینک ، اجاق گاز یا… از استیل نیست ( آلومینیوم و… ) می توانید از پودر ماشین لباسشویی نیز استفاده کنید .

اما بعد از تمام این کار ها چه چیزی می تواند سطح استیل وسایل را براق کند ؟

شما می توانید از واکس های مخصوص سطوح استیل برای این منظور بهره ببرید ، علاوه بر این روغن خوراکی گزینه ی بسیار راحت و همیشه در دسترسی است ؛ مقداری روغن را بر روی یک پارچه بریزید و با آن سطوح استیل را ( اجاق گاز ، شیرآلات ، سینک و… ) به خوبی براق و درخشنده کنید ؛ برای چرب شدن سطح استیل نیز نگران نباشید ، بعد از چرب کردن وسایل استیل با روغن خوراکی نوبت به چربی زدایی آن به کمک نوشابه می رسد ! در انتها می توانید اجسام را آبکشی کرده ( با آب سرد ) و بعد از خشک کردن آن ها با یک پارچه ی آبگیر از دخشندگی آن ها لذت ببرید .

مرتبط ها

قالب خبری