جدیدترین مطالب امروز

سرما درمانی چیست و آیا اصلا روش درمانی تأیید شده ایست ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

سرما درمانی چیست و آیا اصلا روش درمانی تأیید شده ایست ؟

با پیشرفت علم ، جهان ، روز به روز شاهد ظهور و بروز روش های مختلف در مانی در حوزه ی سلامت شده است ؛ یکی از این روشها ، سرما درمانی است که در ادامه با آن آشنا می شوید .

آیا تا به حال ، روش سرما درمانی به گوشتان خورده است ؟ آیا با این روش آشنایی دارید و میدانید برای چه افرادی میتواند مفید واقع شود ؟

سرما درمانی یا کرایوتراپی روشی است که کل بدن را چند دقیقه در معرض گاز نیتروژن و در نتیجه سرمای چند درجه زیر صفر قرار می ‌دهد .

گفته می ‌شود ،‌ سرما درمانی برای عضلات و پوست مفید است و به ویژه ورزشکاران حرفه ‌ای و آدم‌ های سرشناس از آن استفاده می‌ کنند .

بعد از مردن یک کارمند سالن زیبایی در لاس ‌وگاس در این دستگاه ، اکنون ابهاماتی درباره مؤثر بودن و البته ایمنی این روش مطرح شده است .

سازمان دارو و غذای آمریکا این روش درمان را تأیید نکرده و اگر کسی مدت زیادی در معرض دمای کم قرار بگیرد ، ممکن است دچار سرمازدگی شود .

به آنهایی که باردار هستند ، یا فشار خون بالایی دارند نیز هشدار داده شده سراغ این کار نروند .

هومن دانش ، متخصص درد در بیمارستان مونت سینای درباره فواید سرما درمانی اینطور می‌ گوید : « قطعاً به شما شوک می ‌دهد و باعث حمله آدرنالین به بدن می ‌شود ، اما از نظر پزشکی ، هیچی ندارد . »

سرما درمانی کل بدن ، این اواخر توسط ورزشکاران معروف و حرفه ای مورد استفاده قرار گرفته تا ریکاروی عضلاتشان سریع ‌تر انجام شود . در حقیقت ، این نوعی شدیدتر از حمام یخ است اما شواهد و مدارک علمی زیادی در دست نیست که نشان دهد ، سرما درمانی در کل بدن بهتر از گذاشتن یخ روی بخش‌ های دردناک باشد .

منبع : سایت گاردین

مرتبط ها

قالب خبری