جدیدترین مطالب امروز

سرطان کلیه و نشانه های خطرناک ابتلا به این بیماری

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

سرطان کلیه و نشانه های خطرناک ابتلا به این بیماری

یکی از شایع ترین سرطان های موجود درجهان ، سرطان کلیه است ؛ در این مقاله ، با نشانه های خطرناک ابتلا به این بیماری ، آشنا خواهید شد ؛ لطفا همراه ما باشید .

همانطور که می دانید ، سرطان از جمله خطرناک ترین بیماری هایی به شمار می رود که هر فردی ممکن است به آن مبتلا شود ؛ علت اصلی ابتلا به اکثر سرطان ها ، سبک زندگی نادرست . اشتباه افراد است که اگر بخواهیم به برخی از این موارد اشاره کنیم ، میتوان از : مصرف مواد غذایی نا مناسب ، استعمال دخانیات ، مصرف الکل و … نام برد .

متأسفانه سرطان کلیه ، جزء ۱۰ سرطان شایع در جهان محسوب می شود ، اما با این حال اکثر مردم در این زمینه اطلاعات کافی ندارند و معمولا در مراحل نهایی و پیشرفته تشخیص داده می شوند.

۱۲ علامت هشدار دهنده سرطان کلیه را بشناسید :

۱- مشاهده خون در ادرار ( تغییر رنگ ادرار به تیره و متمایل به قرمز، نشانه هشدار دهنده ای برای ابتلا به سرطان کلیه محسوب می شود )
۲- درد مداوم در دنده ها
۳- توده یا تورم در پهلوها
۴- خستگی مفرط
۵- از دست دادن اشتها و کاهش وزن شدید
۶- فشار خون بالا
۷- درجه حرارت بالای بدن
۸- عرق شبانه
۹- تورم رگ در بیضه ها ( که یک نشانه ی ابتلا به سرطان کلیه در مردان می باشد )
۱۰- تورم غدد در گردن
۱۱- درد استخوانی
۱۲- سرفه های خونی

از نشانه هایی که برای ابتلا به سرطان کلیه در بالا ذکر شد ، سرفه های خونی و تعرق شبانه ، جزء شایع ترین علامت های سرطان کلیه و مثانه محسوب می شود ؛ توصیه می کنیم ، اگر با خواندن این علائم احساس نگرانی کردید هرچه سریع تر آزمایش ادرار و خون انجام دهید و به یک متخصص مراجعه نمایید .

منبع : سلامتی

مرتبط ها

قالب خبری