جدیدترین مطالب امروز

سردی دست و پا و روشهای غلبه بر این مشکل در زمستان

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

سردی دست و پا و روشهای غلبه بر این مشکل در زمستان

سردی دست و پا یکی از مشکلات رایج در فصول سرد سال است که از همین رو قصد داریم در این مقاله به بررسی برخی از روشهای غلبه بر این مشکل بپردزایم .

حتما شما هم درفصول سرد سال ، سردی دست و پا را تجربه کرده اید ، حالتی که بیشتر در روزهای سرد و وضعیت خاص بدن رخ می دهد .

برای رفع مشکل سردی دست و پا ، روشهای ساده و سریعی را در ادامه بیان خواهیم کرد .

افراد به دلایل مختلف می توانند در دست و پایشان احساس سردی کنند سردی که گاها می تواند موجب نگرانی و استدلال های نادرست از نوعی مشکل خاص باشد ، مشکلی که با تغییرات ساده در سبک زندگی قابل درمان است ؛ برای رفع این مشکل باید گردش خون را سریع تر کنیم البته با روش های اصولی و توصیه متخصصین !

دکتر “ جان بریل ” نکات کوچک و مؤثری برای درمان سردی دست و پا بیان می کند که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

راههای ساده و سریع درمان سردی دست و پا :

1- برای رفع سردی دست و پا پوشش مناسب داشته باشید

برای جلوگیری از سردی دست و پا ، باید این دو عضو را به خوبی بپوشانید یعنی زمانی که بیرون از خانه هستید از دست کش و جوراب های گرم و با سایز مناسب استفاده کنید ، دستکش و جوراب گشاد به هیچ عنوان نمی توانند مناسب باشند ؛ دکتر بریل پیشنهاد می کند با یک جفت جوراب تنگ زیر جوراب شلواری و پوشیدن لباس گرم زیر ژاکت و کاپشن ، این گرما را بدون فاصله و چسبیده به بدنتان ایجاد کنید.

2- برای جلوگیری از سردی دست و پا غذاهای تند و ادویه دار مصرف کنید

غذاهای تند می توانند گردش خون خوب را با باز کردن رگ های خونی افزایش دهند،هنگامی که غذاهای تند را می خورید، درجه حرارت بدن و فشار خونتان افزایش می یابد ، گفتنی است گردش خون خوب به عوامل متعددی از جمله قلب و عروق قوی بستگی دارد ؛ فلفل ها دارای ویتامین A و C هستند که باعث تقویت عروق و رگ های خونی می شوند که می توانند از بی نظمی ناشی از گردش خون ضعیف جلوگیری کنند.

3- درمان سردی دست و پا را با عدم مصرف سیگار ، قهوه و الکل ، بهتر تجربه کنید

3 ماده و ترکیبی که باید در زمستان از آن دوری کنید نیکوتین ، کافئین و الکل است ؛ فراموش نشود که نیکوتین و الکل را بهتر است تمام روزهای سال مصرف نکنیم اما در مورد کافئین فصل زمستان بهتر است مصرف نشود.

4- ماهی و سبزیجات سبزرنگ مصرف کنید

مصرف مکمل ها و یا خوردن غذاهای پر از روغن ماهی، نیاسین و آهن به شریان ها حالت انبساط می دهد و اجازه می دهد خون به صورت آزاد در بدن شما جریان یابد که در نتیجه به جلوگیری از مشکل سردی دست و پا منجر می شود ؛ ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 و 6 زیادی است که برای بهبود گردش خون لازم است. سبزیجات سبز برگ و گوشت قرمز غنی از آهن است که همچنین برای افزایش گردش خون پیشنهاد می شود.

5- و آخرین راه حل مناسب برای درمان سردی دست و پا ، این است که بدنتان را هیدراته کنید حتی زمانی که تشنه نیستید

سیستم گردش خون شما همه سلولهای بدن را تغذیه می کند، بنابراین مهم است که آن را هیدراته کنید ؛ دکتر بریل می گوید : ” هیدراته شدن به تنظیم دمای بدن کمک می کند و برای ادامه گردش خون ضروری است پس اهمیت مصرف آب کافی در طول روز را فراموش نکنید ”

منبع : اقتصاد نیوز

مرتبط ها

قالب خبری