سردردهای تنشی چه ارتباطی با استرس دارند ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : جولای 23, 2019
سردردهای تنشی چه ارتباطی با استرس دارند ؟

استرس و اضطراب ، یک منشأ و دلیل مهم برای ابتلا به خیلی از بیماری های روحی و جسمی می باشد ؛ در این مقاله به رابطه میان استرس و سردردهای تنشی خواهیم پرداخت .

آیا میدانستید استرس و اضطراب تاثیرات منفی زیادی روی ایجاد سردردهای تنشی دارند ؟

یک متخصص مغز و اعصاب ، در اینباره می گوید : اضطراب و استرس ۹۰ درصدِ علت بروز سردردهای تنشی را شامل می ‌شود .

دکتر محمد حسن پاک ‌نژاد با بیان اینکه سردردهای تنشی و میگرنی ۹۰ درصد سردرد‌ها را شامل می‌ شود ، گفت : سردردهای تنشی شایع‌ ترین سردرد در جامعه است که حالات تنشی مانند اضطراب ، استرس ، افسردگی ، مشکلات فکری ، جسمی و … موجب تشدید دردهای ناشی از آن می ‌شود .

این متخصص مغز و اعصاب ، افزود : اگر فرد مبتلا بتواند عوامل تنشی را در خود کنترل کند ، در کمتر از ۲ سال می ‌تواند این درد را به مرور ریشه کن کند .

وی با بیان اینکه استرس و اضطراب ۹۰ درصد علت بروز سردردهای تنشی را شامل می‌ شود ، عنوان کرد : اگر فرد مبتلا بتواند این دو عامل را از خود دور کند به طور کامل بهبود خواهد یافت .

پاک ‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد : اگر فرد توصیه‌ های یادآوری شده را رعایت کند ، به طور کامل بهبود می ‌یابد و احتمال بازگشت و یا عود مجدد بیماری ، بسیار کاهش می ‌یابد .

وی با بیان اینکه افراد مبتلا به سردردهای تنشی نیاز به مصرف داروهای کنترل کننده عوامل تنشی تحت نظارت پزشک دارند ، خاطرنشان کرد : انجام روش‌های دیگر مانند بلوکه‌ های عصبی ، بوتاکس ، جراحی و … که در درمان سردردهای میگرنی کاربرد دارند در درمان سردرهای تنشی هیچ گونه نقشی ندارند .

پاک‌ نژاد در پایان نیز خاطرنشان کرد : رژیم غذایی خاصی برای کنترل سردردهای تنشی توصیه نمی ‌شود .

منبع : آنا

اشتراک گذاری این مطلب در :