جدیدترین مطالب امروز

سبک زندگی سالم در ابر آلاینده های دنیای صنعتی چیست ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

سبک زندگی سالم در ابر آلاینده های دنیای صنعتی چیست ؟

سبک زندگی سالم ؟ سئوالی که شاید خیلی از افراد در دنیای صنعتی امروز به پاسخ آن بی توجه شده باشند ! آیا شما برای سلامت خود به داشتن یک سبک زندگی سالم و منحصربفرد فکر می کنید ؟

هنگامی یک زوج تصمیم به بچه دار شدن می گیرند سبک زندگی سالم را در پیش خواهند گرفت و اسم آن را تقویت یا… می گذارند ، مادر در طول دوره ی بارداری و در سال های شیردهی سبک زندگی سالم را اجرا می کند و هدف او سلامت جسمانی جنین و نوزاد است ؛ گویی افراد خود را فراموش کرده اند و از یاد برده اند ! آن ها هم دارند زندگی می کنند و سبک زندگی سالم نه تنها در یک بازه از زندگی بلکه در تمامی دوره ها باید اجرا شود .

سبک زندگی سالم به ما می گوید اگر می خواهید عمر مفیدی داشته باشید و از لحظات زندگی خود در دوران مختلف ( کودکی – نوجوانی و جوانی – بزرگسالی و… ) نهایت لذت را ببرید باید بر چهار اصل پایدار باشید : عدم استعمال دخانیات ، پایین نگهداشتن وزن ، تغذیه مناسب ، ورزش .

متاسفانه امروزه سبک زندگی افراد از سالم به ناسالم تغییر یافته است ! قلیون ها و دیگر ابزار دخانیاتی که تفریح محسوب می شوند ، فست فودهایی که جای غذای خانگی را گرفته و حتی وعده های غذایی سنگین و نامتوازن در برنامه های روزمره و… همگی دست به دست هم داده اند و سبک زندگی سالم را به کل نابود کرده اند .

زندگی ای که فدای مشغله ها شده است ، غافل از آنکه خودمان بزرگترین و مهم ترین مشغله هستیم !

اگر سبک زندگی سالم را فراموش کرده اید برای یادآوری مجدد آن به توصیه های پدر و مادرهایتان بیندیشید : ” صاف بنشین ” ! ، ” مسواکت رو زدی ؟ ” ! و یا حتی عادات مثبتی که در دوران تحصیل سعی در نهادینه کردن آن ها داشتیم : ” ورزش صبحگاهی ” ، برداشتن تغذیه ی مناسب از منزل ” مثل یک سیب که عامل مقابله با اکثر سرطان هاست ” و پرهیز از خرید فست فود و… از بوفه ی مدرسه ! متاسفانه ما سبک زندگی سالم را که به راحتی دوران کودکی و صف صبحگاهی است فراموش کرده ایم .

برای یادآوری نکات موثر در سلامتی سعی کنید مطالعه داشته باشید ، حتی اگر زمان کافی برای این کار در دسترس نیست ، تیتروار عناوین بهداشت و سلامت را مطالعه کنید .

البته سبک زندگی سالم تنها بعد جسمانی و شستن دست ها پیش از وعده ی غذایی ، نوشیدن آب ، استفاده از مرطوب کننده ها و… را مد نظر قرار نمی دهد ، بلکه روح و روان انسان را نیز جلا می دهد ؛ گفتیم که ! سبک زندگی سالم را در زندگی یک خانم باردار جستجو کنید… بدور از تنش و نگرانی ! غیر ممکن است ؟ بسیار خب ، می توان قدم های مثبتی جهت کاهش عوامل آزاردهنده برداشت ! مثل لبخند زدن ، نفس عمیق کشیدن ، صحبت با دوستان و افراد دوستداشتنی ، خواندن کتاب های انگیزه بخش و…

شما می توانید مخترع سبک زندگی سالم خود باشید ! به تعداد افراد دنیا ، سبک زندگی سالم وجود دارد ؛ شاید من برای تنوع احتیاج داشته باشم لوازم قدیمی و بلااستفاده مانند یک خودکار تمام شده را دور بیندازم ، احتمالا مادرم ترجیح بدهد پسر بزرگ شده اش را بغل بگیرد و احساس خجالت را کنار بگذارد !

بله به تعداد افراد حاضر در کره ی زمین سبک زندگی سالم وجود دارد و اگر کمی دقت کنید خواهید دید تمامی عادات خوبی که در اکثر این روش ها دیده می شود در دوران کودکی رعایت می شده اند : ایجاد تنوع در مسیرهای رفت و آمد و چاشنی های مورد استفاده در غذا و…

تمام نکات مثبتی که فکر می کنید به شما کمک می کنند را یادداشت کرده و در هر هفته یک مورد را ملکه ی ذهن خود کنید ، به گونه ای که آن کار را یک عادت رفتاری کرده و هرگز آن را فراموش نکنید !

مرتبط ها

قالب خبری