جدیدترین مطالب امروز

سبوس گندم و ارزش غذایی بالای این ماده طبیعی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

سبوس گندم و ارزش غذایی بالای این ماده طبیعی

سبوس گندم یکی از مواد طبیعی بسیار ارزشمند است که دارای ارزش غذایی بالایی نیز میباشد ؛ این مقاله اختصاص دارد به بیان برخی از خواص مهم سبوس گندم !

از مزایای سبوس گندم برای افزایش سلامتی بدنتان چه میدانید ؟ آیا در سبد غذاییتان سبوس گندم را هم گنجانده اید ؟

سبوس گندم که یک ماده طبیعی ارزشمند محسوب می شود ، سرشار از منیزیم است و می تواند برای مبتلایان به بیماری آسم مفید باشد .

مبتلایان به عارضه های تنفسی و ریوی نیز بهتر است از این ماده غذایی بیشتر استفاده کنند ؛ کاهش آلرژی های بهاری با کمک سبوس گندم امکانپذیر خواهد بود ، به راهنمایی های متخصصین طب سنتی در این باره دقت کنید .

سبوس گندم ، یکی از مواد غذایی سرشار از منیزیم است که می‌ تواند به ‌عنوان نوعی برونکودیلاتور عمل کند و از طریق اثرگذاری مشابه با آنتی‌هیستامین ، نقش مؤثری در تقویت عملکرد ریه‌ها داشته باشد .

دکتر کلیفورد باست ( مدیر مرکز Allergy and Asthma Care در نیویورک ) می‌گوید : ” این‌طور تصور می‌ شود که احتمالا مواد غذایی سرشار از منیزیم می ‌توانند به بیماری آسم کمک کنند و محققان زیادی درباره جنبه ‌های مختلف این موضوع تحقیق کرده‌اند ” این پزشک تأکید می ‌کند که ۸۵ درصد از موارد آسم به ‌واسطه آلرژی‌ های بهاری تحریک می‌ شوند و درنتیجه نباید نقش کمک‌ های تغذیه‌ ای را نادیده گرفت .

دیگر منابع خوب برای دریافت منیزیم عبارت ‌اند از شکلات تلخ ، سویا و بادام هندی .

هر زمانی که مایعات صاف ، زلال و گرم وارد بدن شوند ، می ‌توانند به باز کردن مسیر تنفسی کمک کنند ؛ این اتفاق عمدتا به دلیل اثرگذاری بخار به‌ وجود می ‌آید ؛ ‌دقیقا شبیه به همان مواقعی که آب داغ را داخل یک ظرف می ‌ریزید ، یک حوله روی سر خودتان می‌ گذارید و سعی می‌ کنید که با استفاده از بخار غلیظ درون ظرف نفس بکشید .

شما می‌توانید با استفاده از چای سبز یا اضافه کردن زنجبیل به چای ، تاثیر ضدآلرژی چای را بیشتر کنید ، چون این دو مورد دارای خواص ضدالتهابی ویژه ‌ای هستند و می‌ توانند علائم آلرژی را کاهش بدهند .

منبع : سلامتیسم

مرتبط ها

قالب خبری