سایه مورد استفاده آرایشگرهای حرفه ای

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : مارس 4, 2015
سایه مورد استفاده آرایشگرهای حرفه ای

آرایش چشم و استفاده از سایه های جامد و مایع از حساس ترین قسمت های زیباسازی است ، اکنون با رازهای یک آرایشگر حرفه ای و سایه ی مورد استفاده آن ها آشنا شوید .

صورت از مهم ترین قسمت های بدن است که در مواجهه با یک فرد مورد توجه قرار می گیرد ؛ همه ی افراد به مرتب بودن صورت خود اهمیت می دهند ، خانم ها به نوعی و آقایون به نوعی دیگر . چیزی که در بین خانم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است هماهنگ کردن فرورفتگی ها و برجستگی های صورتشان است که این کار را نسبت به بخش مورد نظر با مواد خاصی انجام می دهند . به عنوان مثال برای ایجاد نمایی فرورفته یا برجسته در پشت چشم از سایه ها استفاده می کنند که درحال حاضر در دونوع مایع و پودری موجود می باشد .

اینکه شما از چه رنگ سایه ای استفاده می کنید یک بحث است و اینکه سایه شما مایع است یا پودری بحثی دیگر که اتفاقا ما در اینجا به آن می پردازیم .

آرایش ترکیبی از رنگ ها باهم و درآمیختن آن ها است و هرچه مرز بین این نقش ها کمتر دیده باشد به زبان عامیانه می توان گفت آرایش طبیعی تر است . به همین منظور استفاده ی منفرد از سایه پودری یا مایع پیشنهاد نمی شود ؛ هرچند عموما آرایشگرهای حرفه ای در کار خود از سایه مایع استفاده می کنند اما معمولا رنج رنگ های انتخابی در این نوع کمرنگ می باشد .

محبوبیت سایه های مایع از آن جهت است که به راحتی با دیگر رنگ ها مخلوط شده و ترکیب زیبایی را بوجود می آورد . هرچند پیشنهاد ما استفاده از هر دونوع سایه است اما به یک مقایسه ی کوچک دست می زنیم :

همانطور که گفته شد سایه های مایع طیف رنگی خاصی را پوشش می دهند ( معمولا کمرنگ ) و تنوع رنگی در آن ها نسبت به سایه پودری کمتر است ؛ از طرفی دیگر استفاده از سایه های مایع در پشت چشم ایجاد درخشندگی می کند ، در این خصوص لازم به ذکر است برای افرادی که پوست پشت چشم آن ها خشک می باشد سایه های مایع انتخاب مناسبی هستند . نقطه ی مقابل سایه های پودری هستند ، این سایه ها در رنگ های متفاوت تری تولید می شوند ، اما ماندگاری آن ها کمتر بوده و همچنین ترکیب پودر سخت تر است همچنین پیش از استفاده نیاز به زیرسازی دارند .

بهترین راه شاید استفاده از سایه های مایع جهت زیرسازی و ترکیب سایه پودری با آن جهت زیبایی بخشیدن به آرایش باشد . نظر شما چیست ؟

اشتراک گذاری این مطلب در :