جدیدترین مطالب امروز

ساپادیل و تجربه خوردن این میوه با ظاهری عجیب !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

ساپادیل و تجربه خوردن این میوه با ظاهری عجیب !

ساپادیل که از لحاظ ظاهری شاید کمی عجیب و بامزه به نظر برسد، از جمله میوه های کمیاب با عطر و طعم گرمسیری است که در ادامه شما را با این میوه آشنا خواهیم کرد.

ساپادیل که به نام های سورسوپ و گراویولا نیز شناخته شده است، از میوه های خوش عطر و خوشمزه است که به نوعی درخت بومی مناطق گرمسیری آمریکا تعلق دارد.

این میوه از خوراکی های کمیاب با ظاهری عجیب و غریب و خار دار است که همه افراد با یک نگاه کنجکاو می شوند در مورد طعم و مزه آن بیشتر بدانند.

ساپادیل از عطر و طعم گرمسیری برخوردار است و مزه آن کمی شبیه آناناس و توت فرنگی ترش و شیرین است اما بین ترشی و شیرینی آن تعادل خوبی برقرار است. همچنین نوعی ته مزه خاکی نیز در آن حس می شود که طعم آن را جالب تر کرده است.

بعضی انواع ساپادیل شیرین تر و برخی دیگر ترش تر هستند اما حتی انواع ترش این میوه هم طعم خوشمزه ای دارد.

در کل باید بگوییم تا وقتی خودتان طعم منحصر به فرد ساپادیل را امتحان نکنید طعم واقعی آن را متوجه نخواهید شد.

ساپادیل از نظر ظاهر خارجی آن شبیه انبه یا گلابی سبز بزرگ و خاردار به نظر می رسد اما قسمت داخلی آن بافت سفید رنگ خامه ای و صاف دارد که کمی شبیه کاستارد است، اگرچه بافت میوه ای غیر قابل انکاری نیز دارد که بی شباهت به گواوا یا موز له نشده نیست.

با این که می توان این میوه را با میوه های دیگر مقایسه کرد اما خوردن آن تجربه کاملا متفاوتی به شما می دهد.

آیا پوست ساپادیل خوراکی است؟

پوست میوه ساپادیل بر خلاف بسیاری از میوه ها خوراکی نیست زیرا بافت سخت و خشن داشته و اگرچه خارهایش تیز نیستند اما خوردن آن چندان جالب به نظر نمی رسد.

برای خوردن این میوه ابتدا پوست آن را با چاقو بگیرید یا یک برش در انتهای میوه ایجاد کنید و درست مانند موز پوست آن را جدا کنید.

اگر اولین بار است این میوه را میل می کنید بهتر است آن را به صورت میوه تازه و کامل مصرف کنید تا عطر و طعمش کاملا احساس شود.

آب ساپادیل نیز یک نوشیدنی گوارا است، همچنین می توانید از آن داخل اسموتی ها، سس ها و دسرها استفاده کنید.

آیا دانه های ساپادیل سمی هستند؟

بله ! دانه های این میوه سمی بوده و حاوی ماده ای به نام نوروتوکسین می باشند که باید از خوردن آن ها اجتناب شود. با این حال گوشت این میوه کاملا بی خطر است. کافی است قبل از خوردن دانه ها را از بخش سفید رنگ آن جدا کنید.

منبع : thrivecuisine

مرتبط ها

قالب خبری