جدیدترین مطالب امروز

سال 1400 دریچه ای به قرن ابرفناوری های جهانی !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : تکنولوژی

سال 1400 دریچه ای به قرن ابرفناوری های جهانی !

سال 1400 را می توان به عنوان دریچه ای برای شروع یک قرن جدید با ابرفناوری های جهانی به شمار آورد ! ابرفناوری هایی که می تواند جهان امروز ما را دگرگون سازد !

ایران کمتر از یک ماه دیگر وارد سال 1400 ، قرن تازه ای خواهد شد که شواهد جهانی ، نشان از تحولات عظیم فناوری در این قرن را می دهد ! تحولاتی که می تواند تمام معادلات و تصورات جهانی را نسبت به دنیای امروزی دستخوش تغییرات اساسی نماید ؛ از ساکن شدن انسان ها در مریخ تا ابرفناوری های ارتباطی نظیر نسل 6 اینترنت !

چالش های پیش روی انسان ها در این عصر جذاب تکنولوژی که اکثر فازهای عملیاتی آن مصادف شده است با سال 1400 ( قرن تازه ایرانی ) آنچنان پیچیده و هیجان انگیز است که هرکسی که توانایی خلق ایده ای در این راستا را دارد ، می خواهد گوشه ای از این افتخارات جذاب را نصیب خود کند .

شاید کمی ترسناک به نظر برسد که انسان ها بخواهند شبیه به ربات عمل کنند یا اینکه ربات ها بخواهند جای انسان را بگیرند !

شاید ترسناک باشد که فناوری های ارتباطی آینده ، مغز انسان را هم بتوانند کنترل کنند یا حتی دستیارهای صوتی امروزی ، آنقدر پیشرفت کنند که بتوانند جای دوست و همدم را برای افراد پر کنند ؛ ولی چیزی که در این بین مسلم است ، قدرت انسان در خلق و بارور ساختن این فناوری هاست ، فناوری هایی که شاید تا 20 سال گذشته ، حتی آرزو کردن آن هم محال به نظر میرسید ولی امروز آنقدر به ما نزدیک شده اند که کمی غیرقابل باور است .

سال 1400 با تمام جذابیت هایی که در قرن جدید ایرانی پیش روی خود تصور می کند ، می تواند گام به گام با تکیه بر نبوغ جوانان ایران زمین ، همراه با پیشرفت های جهانی به پیش رفته و روز به روز شاهد تحولات عظیم در حوزه فناوری ایران نیز باشیم .

بدون شک سال 1400 قرن تازه ای برای همگام شدن با پیشرفت های فناوری در جهان است !

منبع : یک جم

مرتبط ها

قالب خبری