جدیدترین مطالب امروز

سالمندان و اهمیت ویژه ی در کنار آنها بودن ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

سالمندان و اهمیت ویژه ی در کنار آنها بودن ؟

اغلب سالمندان در دوران سالمندی خود اگر از محبت ویژه اطرافیان بخصوص فرزندانشان محروم باشند زمینه ابتلا به بسیاری از بیماری های روحی و جسمی را پیدا خواهند کرد !

هرگز از سالمندان فاصله نگیرید !
آن ها با تنهایی دچار افسردگی می شوند و پس از آن با آلزایمر مواجه خواهند شد !
بهتر است به عوامل روانشناختی ابتلا به مشکلات حافظه آشنا شوید مراقب آسیب های عاطفی ناشی از تنهایی در این سنین باشید مراقبت و رسیدگی به افراد میانسال و سالمند بسیار مهم و حائز اهمیت است توصیه های روانشناسان در این زمینه را بررسی خواهیم کرد .

عدم رسیدگی، بی توجهی و فراموش کردن سالمندان می تواند بیماری آلزایمر را در آنها تشدید کند.

ناظری متخصص روانشناس اظهار داشت: دوران سالمندی دورانی است که فرد از نظر روانشناختی به بررسی وضعیت رضایت خود می رسد.

وی افزود: برخی از سالمندان از وضعیت زندگی خود مثل شغل ، خانواده و دوستان احساس رضایت دارند اما بعضی از آنها با بررسی شرایط خود در می یابند که از زندگی راضی نیستند.

به همین ترتیب از نظر احساسی، عاطفی شکننده می شوند.

این متخصص روانشناس در ادامه گفت: یکی از مسائلی که می تواند برای فرد سالمند احساس تنهایی و شکنندگی ایجاد کند درگذشت اقوام و دوستانشان است دراین صورت فرد احتیاج به ارتباط بیشتری با دیگراقوام خود دارد.

ناظری تصریح کرد: سالمندانی که احساس می کنند فراموش شده اند آسیب پذیرتر هستند چرا که دوران سالمندی دورانی شبیه به دوران ابتدایی زندگی است.

وی اظهار داشت: عدم رسیدگی به سالمندان علاوه بر تنهایی وافسردگی می تواند روند بیماری فراموشی و آلزایمر را در آنها تشدید کند.

منبع : سلامانه

مرتبط ها

قالب خبری