جدیدترین مطالب امروز

زیتون را به عنوان دارویی گیاهی و شفابخش بشناسید !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

زیتون را به عنوان دارویی گیاهی و شفابخش بشناسید !

زیتون ماده ای خوراکی با خواص درمانی بسیار بالاست ؛ آیا با ویژگی های شفابخش زیتون آشنایید و میدانید برای درمان چه بیماری هایی می توان از آن استفاده نمود ؟

زیتون سبز دارای خواصی از قبیل : درمان بعضی از بیماری های روده و معده ، بهبود دل پیچه ، رفع زخم و کارکرد عروق خونی ، درمان برونشیت ، بهبود بیماری های ریوی ، کاهش خونریزی و اسهال و از همه مهم تر از بین بردن سندروم روده تحریک پذیر که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شوید .

آیا می دانستید زیتون سبیز نارس هم دارای خواص دارویی می باشد ؟

زیتون سبز زمانی که نارس باشد نمی توان از آن به عنوان یک ماده ی غذایی استفاده شود ، بلکه فقط می تواند به عنوان دارو مصرف شود ؛ این زیتون نارس ویژگی های دارویی شگفت انگیز را در خود جای داده است ، ویژگی هایی مانند : دباغی معده و روده و انقباض ( جمع شدن ) ، کاهش دل پیچه ، درد و التهاب ناشی از حرکات غیر طبیعی روده و همچنین بهبود خونریزی دستگاه گوارش .

سندروم روده ی تحریک پذیر : این بیماری همراه اسهال های مزمن و انواعی از کولیت پدید میِ آید ؛ یک نمونه از بزرگ ترین مشکلات افراد مبتلا به این بیماری هضم سریع غذاست ، آن قدر سریع که بدن توانایی جذب مواد مورد نیاز خود را ندارد ؛ زیتون سبز در این جا می تواند مانند یک ماده ی چسبنده عمل کند و به بدن فرصت بیشتری برای جذب مواد مورد نیاز خود بدهد .

یکی از مهم ترین نکاتی که باید درباره ی مصرف زیتون سبز دانست این است که باید همیشه زیتون را همراه غذا بخورید وگرنه دچار مشکلاتی همانند : سنگینی معده و هضم سخت تر غذا می شوید .

زیتون پرورده یک نمونه از بهترین زیتون های مصرفی جهان است زیرا با ترکیباتی از قبیل : گردو ، بادام و روغن زیتون تهیه می شود .

اگر می خواهید خودتان زیتون پرورده درست کنید می توانید زیتون را در آب نمک و یا در سرکه بخوابانید ، این کار سبب سهل الهضم شدن و تشدید خاصیت انقباض زیتون می شود .

نوع دیگری از زیتون وجود دارد به نام زیتون سیاه که دارای ارزش غذایی بسیار بالایی است و اگر در فصل پاییز همراه با هسته در آب جوش ریخت و بخور داده شود برای درمان بیماری هایی همانند برونشیت و بیماری های ریوی بسیار مفید است .

اگر دچار یبوست شده اید می توانید یک قاشق غذا خوری روغن زیتون را در یک فنجان آب ولرم ریخته و به صورت ناشتا میل کنید این کار را باید در هر 8 ساعت به طور مداوم انجام دهید تا بهبود پیدا کنید ؛ همچنین روغن زیتون توانایی دفع سموم و بهبود تاول ها و سوختگی های سطحی را نیز داراست .

مرتبط ها

قالب خبری