جدیدترین مطالب امروز

زهر زنبور جواهر کشف جدید محققان در درمان پارکینسون

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

زهر زنبور جواهر کشف جدید محققان در درمان پارکینسون

آیا میدانستید زهر زنبور جواهر ، کشف تازه محققان در درمان بیماری پارکینسون است ؟ زهر زنبور جواهر ، موضوع مورد بحث این مقاله می باشد .

در جدیدترین پژوهش هایی که توسط محققان در خصوص پارکینسون صورت گرفته است ، موفق شده اند راه جدیدی برای درمان این بیماری پیدا کنند . این روش با کمک گیری از زهر زنبور جواهر باعث درمان بیماری پارکینسون می شود . در این مقاله قصد داریم درخصوص تاثیر زهر زنبور جواهر در درمان بیماری پارکینسون اطلاعاتی را بازگو کنیم .

زنبور جواهر از بدن سوسک‌ ها برای تخم ‌گذاری استفاده می‌ کند و برای این منظور حشره را با استفاده از زهر خود فلج می ‌کند . به اعتقاد محققان این وضعیت توسط پپتیدهای مشخصی که در زهر زنبور جواهر وجود دارند ، ایجاد می ‌شود . پپتیدها زنجیره‌ های کوتاهی از اسیدهای آمینه هستند که توسط پیوندهای کووالانسی به هم متصل شده ‌اند .

محققان برای اطمینان از موضوع ، زهر تعدادی از زنبورهای جواهر را جمع ‌آوری و تجزیه کردند ؛ در این تحقیقات گروهی از پپتیدها را با عنوان Ampulexin شناسایی کردند که در کنترل رفتار و مغز سوسک مؤثر هستند . ظاهرا این پپتیدها مسیر دوپامین را دچار اختلال کرده و واکنش های احساسی و فیزیکی سوسک را کنترل می ‌کنند . این وضعیت همان آثاری است که در اثر بیماری پارکینسون در بدن بیماران ایجاد می ‌شود .

محققان امیدوارند با استفاده از نتایج این تحقیقات بتواند راهکار موثری را با اسفاده از زهر زنبور جواهر ، برای درمان یا کنترل بیماری پارکینسون بیابند .

گزارش کامل این تحققات در نشریه Biochemistry منتشرش شده است .

منبع : ایرنا

مرتبط ها

قالب خبری