زندگی و روش هایی مؤثر برای تقویت بنیان آن

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : جولای 6, 2016
زندگی و روش هایی مؤثر برای تقویت بنیان آن

شاید شما هم جزء افرادی باشید که به دنبال روش هایی برای یک زندگی ایده آل اند ، روش هایی که بتواند تقویت بنیان یک زندگی مشترک را منجر گردد .

آیا تا به حال به داشتن یک زندگی خوب با همسرتان فکر کرده اید ؟ آیا می توانید رابطه ی عاطفی خود را تقویت کنید و زندگی خوبی برای خود بسازید و آیا می دانید چه چیز های برای ساختن یک زندگی خوب مفید است ؟

یکی از مهمترین عوامل به وجود آورنده زندگی ، علاقه است . علاقه احساسی است میان دو یا چند نفر مانند : علاقه مادر به فرزند ، علاقه یک نفر به نفر دیگر و…. ؛ همچنین عوامل دیگری مانند : حس شوخ طبعی ، تنوع ، اعتماد متقابل ، تفاهم ، تمرکز بر زندگی ،دید مثبت ، توجه به خصوصیات طرف مقابل ، همیاری ، مشورت ، احترام و علاقه ی قلبی باعث به وجود آمدن یک زندگی و پایداری آن می شود .

البته لازم به ذکر است که عواملی مانند : چشم و هم چشمی ، غرور و تکبر ، همه چیز خواهی یا توقعات بیش از حد ، باعث بهم خوردن بسیاری از زندگی ها شده است .
طبق آمار به دست آمده یکی از مهمترین دلایلی که باعث طلاق یک زوج می شود مقایسه است ؛ مقایسه زندگی خود با دوستان ، افراد خانواده ، فامیل و یا مقایسه داشته ها یا نداشته ها با دیگران .

یکی از بهترین راه ها برای پایدار نگه داشتن یک زندگی دید مثبت است ؛ داشتن دید مثبت به زندگی و فرار نکردن از مشکلات از بهترین راه ها برای ساختن یک زندگی خوب به شمار می رود و همچنین با فکر کردن به اینکه چگونه این زندگی را ساخته اید و برای آن چقدر زحمت کشیده اید باعث می شود همیشه از داشته های خود راضی باشید و هیچوقت زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنید .

نکته ” در هنگام مقایسه ، شما بدون اینکه از باطن زندگی یک نفر خبر داشته باشید باطن زندگی خود را با ظاهر زندگی آن شخص مقایسه می کنید و این یکی از مهمترین دلایل بهم خوردن زندگی ها است “

اشتراک گذاری این مطلب در :