جدیدترین مطالب امروز

زندگی افراد شاد بر حول چه محورهایی در حال گردش است ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

زندگی افراد شاد بر حول چه محورهایی در حال گردش است ؟

افراد شاد یکی از سه نوع زندگی لذت بخش ، درگیر و معنی دار را انتخاب می کنند اما در همه آن ها از یکسری اصول برای شاد زیستن پیروی خواهند کرد .

شاید با دیدن افراد شاد با خود بگویید قطعا در محیطی با نشاط رشد کرده اند و هیچگونه مشکلی را در زندگی خود تجربه نکرده اند . بهتر است بدانید شاد زیستن 60 درصد متاثر از محیط و ژنتیک ( چیزی معادل 30 درصد از هر موضع ) و 40 درصد برگرفته از خود فرد است . بنابراین افراد شاد رفتار و عادت های ذاتی خواهند داشت که آن ها را به شاد زیستن ترغیب می کند .

افراد شاد مانند تمام مردم دنیا زندگی پرفراز و نشیبی را پشت سر می گذارند ، عده ای سعی می کنند تا حد امکان از زندگی لذت ببرند و در جستجوی لذت ها باشند ، اشخاصی سرگرم شدن با اولاد ، کار و… را مقدم دانسته و هدف قرار می دهند و بخشی از مردم سعی در شناخت ویژگی های فردی و تقویت آن ها دارند ؛ اما چیزی که در تمام این افراد را متمایز می کند و آنها را به افراد شاد تبدیل می کند عادت هایی است که آن ها در خود تقویت کرده و با آن ها ادامه راه را برای خود هموار می کنند . شاد زیستن کلید هر کامیابی است .

با افراد شاد و سرحال رفت و آمد کنید !

از جمله اولیه ترین عادت هایی که افراد شاد در خود ایجاد می کنند رفت و آمد کردن با افراد شاد و سرحال است ؛ با توجه به اینکه یکی از عوامل شاد زیستن برگرفته از محیط است ، رعایت این امر می تواند تاثیر شگرفی در آینده افرادی که در جستجوی شادی هستند داشته باشد .

آیا این به آن معنا است که افراد شاد الکی می خندند ؟

خیر ! اتفاقا طبق تحقیقات انجام شده اگر فردی همراه با افکار منفی به اجبار لبخند بزند به مراتب روحیه بدتری را تجربه خواهد کرد ؛ اگر از شرایط ناراضی هستید فکری دوست داشتنی را در سر مرور کرده و روحیه خود را تغییر دهید . افراد شاد تنها زمانی لبخند می زنند که از ته دل باشد ؛ بنابراین اگر شرایط مطابق میل آن ها نباشد ، خود تلاش کرده و شرایط لازم را فراهم می کنند .

افراد شاد هر شکست را هدفی برای رسیدن به شادی می دانند !

تعجب نکنید ، با مفهوم جمله آشنا خواهید شد . افراد شاد ذاتا شادی می آفرینند ، اگر شما ماهیگیری را بدانید خواهید توانست آن را به دیگران هم بیاموزید ؛ افراد شاد اصول شاد زیستن را فرامی گیرند و به دیگران نیز می آموزند ( از طریق الگو و نقش آفرینی ) . از جمله مهارت های افراد شاد قابلیت انعطاف و مدیریت بحران است ؛ یعنی اگر با شکست و ناکامی مواجه شوند ، خود را بازسازی کرده و شادی آفرینی می کنند . تلاش برای شاد بودن و دوچندان کردن این نیرو هنگام مواجه با ناکامی به این معنا است که حتی سختی نیز مانع از شادی نمی شود بلکه فرصتی برای کشف راه های جدید رسیدن به شادی خواهد بود .

چند عادت عمده در افراد شاد :

توجه کردن به پیروزی های هرچند کوچک ( مانند موفقیت در طبخ نوعی خوراک که پیش از این در توانشان نبوده است ) .

دیدن لذت های کوچک ( مانند حس کردن باد خنک صبحگاهی ) .

به اعمال بشر دوستانه ( مانند کمک به همنوع ) علاقه مند هستند .

شنوندگان خوبی هستند ( همواره به خاطر داشته باشید صحبت کردن یک نیاز است و شنونده بودن یک هنر ) .

از غیبت دوری می کنند ( زیرا از آثار بلند مدت و منفی آن آگاه هستند ) .

با دوستان و آشنایان ارتباط برقرار می کنند ( ولو در حد ارسال یک پیامک ) .

و همچنین از بارزترین نشانه های افراد شاد ، داشتن هدفی در زندگی برای پرداختن به آن و دوری از فکرهای عمیق و تحلیل گرانه به مسائل منفی ( هرچند با اهمیت ) است . ممکن است شما در زندگی مشکلات فراوانی داشته باشید ، اما تنها زمانی می توانید در جریان مفید زندگی قرار بگیرید که نیمه پر لیوان را نگاه کرده و بدانید برای جریان داشتن نیاز است تمرکز خود را متوجه اهداف مهم کنید و به سمت آن ها به پیش بروید .

مرتبط ها

قالب خبری