جدیدترین مطالب امروز

زنان آسیای شرقی از راز پوست شفاف خود می گویند !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

زنان آسیای شرقی از راز پوست شفاف خود می گویند !

زنان آسیای شرقی از جمله زنانی هستند که پوست های شفاف و صافی دارند ؛ در این مقاله شما با رازهایی از پوست شفاف زنان آسیای شرقی آشنا خواهید شد .

برای اینکه پوستی صاف و جوان مانند زنان آسیای شرقی داشته باشید کافی است چند نکته ساده را رعایت کنید

چگونه پوستی مانند زنان آسیای شرقی داشته باشیم؟

حتما با دیدن فیلم‌های آسیای شرقی و فهمیدن سن بازیگران زن‌شان حسابی متعجب شده اید و برایتان سوال پیش آمده است مگر می‌شود در میانسالی پوست و مویی بی‌نقص داشت!!!؟
به غیر نوع ژن در زنان این منطقه یکی از مهم‌ترین نکات، سبک زندگی و تغذیه آنان است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

1- آب برنج را نگهدارید
زنان آسیای شرقی با آب برنج صورت خود را می‌شویند و معتقدند این کار باعث می‌شود رطوبت پوست‌شان حفظ شود ضمن این‌که اگر با آب برنج موهای خود را آب کشی کنید به رشد موی شما هم کمک خواهد کرد.

2- بزاق حلزون
حلزون در هنگام راه رفتن یک ماده ژله‌ای مانند و در حقیقت بزاق از خود ترشح می‌کند که سرشار از پروتئین، آنتی‌اکسیدان و هایولارونیک اسید است. از این ماده که سرشار از کلاژن و الاستین است در تهیه محصولات آرایشی و بهداشتی به طور گسترده استفاده می‌شود. حلزون تراپی یکی از روش‌های مرسوم برای بهبود پوست در بین زنان جنوب شرقی آسیاست.

3- علف لیمو
از گیاه علف لیمو به‌ شکل‌های مختلفی استفاده می‌شود هم به صورت دمنوش و هم به صورت بخور.
علف لیمو به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی و دارا بودن ویتامین هایC و A فراوان باعث افزایش الاستیسیته و جوان سازی پوست می شود، چین و چروک و آکنه را کاهش می دهد و به زیبایی پوست کمک می کند.

خاصیت ضد میکروبی و ضد قارچی علف لیمو از رشد و نمو میکروب ها در پوست جلوگیری می کند و مانع بروز عفونت های پوستی می شود.

همچنین بخور علف لیمو منافذ پوست را پاک سازی می‌کند.چند تکه علف لیموی تازه داخل آب جوش بریزید و آن را مقابل صورت خود قرار دهید. سر خود را با حوله بپوشانید و مدت 5 دقیقه در بخار علف لیمو نفس بکشید.

منبع : روزنامه خراسان

مرتبط ها

قالب خبری