جدیدترین مطالب امروز

زمان مناسب فعالیت ورزشی برای افراد مبتلا به بیماریهای قلبی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

زمان مناسب فعالیت ورزشی برای افراد مبتلا به بیماریهای قلبی

انجام فعالیت ورزشی ، اهمیت بسیار زیادی برای افرادی که مبتلا به بیماریهای قلبی هستند دارد و مهمتر از آن ، زمان مناسب برای انجام اینگونه فعالیت هاست .

همانطور که میدانید فعالیت ورزشی درصورتی میتواند مثمرثمر باشد ، که پیوسته و منظم انجام شود که رعایت این نظم و پیوستگی ، برای افراد مبتلا به بیماریهای قلبی ، از اهمیت بیشتری برخوردار است .

حال اگر یک فرد مبتلا به بیماری قلبی ، به هر دلیلی برای مدتی از انجام فعالیت ورزشی به دور باشد و مجددا قصد انجام فعالیت ورزشی متناسب با بیماری خود را داشته باشد ، به چه نکته ی سلامتی بایستی توجه کند ؟

مهمترین نکته ای که این افراد باید به آن توجه داشته باشند ، نحوه ی از سرگیری فعالیت ورزشی می باشد ؛ این افراد باید طوری برنامه ریزی نمایند که برای آنها انجام تمرین های ورزشی راحت باشد .

برای شروع فعالیت ورزشی ، باید از مدت زمان 10 دقیقه آغاز کرد و به تدریج این میزان را برای فعالیت های ورزشی هوازی مانند پیاده روی ، به 12 الی 14 دقیقه افزایش داد و درنهایت به 20 الی 60 دقیقه ( بدون توقف ) رساند .

اما بهترین زمانی که میتوان برای انجام فعالیت ورزشی درنظر گرفت ، چه زمانی می باشد ؟

بهترین زمان انجام اینگونه فعالیت ها برای بیماران قلبی ، صبح قبل از شروع کار روزانه ، قبل از صرف شام و یا شبها قبل از خواب است .

در ابتدا هم اشاره کردیم که ورزشی میتواند به سلامتی کمک کند که استمرار داشته باشد و به طور منظم انجام پذیرد ، از طرفی فعالیت ورزشی همراه با برنامه ی غذایی مناسب باعث خواهد شد که بتوانید راحت تر به پیشرفت کلی در کنترل تندرستی قلب و عروق خود برسید .

ضمنا این نکته را هم در نظر داشته باشید که مقدار ورزش با سن ، میزان سلامت و تمرین قبلی ، ارتباط مستقیم دارد .

در انتها به برخی از ورزشهای مناسب که پزشکان هم به آن توصیه می کنند اشاره خواهیم داشت :

1- نرمشهای آمادگی جسمانی
2- دوچرخه سواری
3- کوهنوردی
4- دویدن نرم و آرام
5- شنا
6- پیاده روی

سلامت زندگی کنید .

مرتبط ها

قالب خبری