زغال فعال و اطلاعاتی درخصوص طلای سیاه !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : می 25, 2020
زغال فعال و اطلاعاتی درخصوص طلای سیاه !

زغال فعال را شاید بتوان جزو دسته پودرهای ارزشمند قلمداد کرد ! ما در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با کاربردها و فواید درمانی زغال فعال بیشتر آشنا کنیم .

زغال فعال پودری کاملاً سیاه رنگ، بدون بو و بدون طعم است که منشأ کاملاً گیاهی دارد. ماده‌ای که ویژگی‌های بارزی دارد که شاید تا 15 سال پیش ناشناخته بوده است.

زغال فعال چگونه تولید می‌شود ؟
زمانی که زغال در دمای بالا و در محیط خلأ و بدون اکسیژن حرارت داده می‌شود، توسط گرمادهی فعال‌شده و به پودری سیاه رنگ تبدیل می‌شود که همان کربن خالص است. در نتیجه فعال شدن این زغال، قابلیت های آن افزایش پیدا می‌کند و می‌تواند مواد گوناگونی همچون سموم و دیگر مواد مضر بدن را جذب کند.

زغال فعال ، سالیان طولانی است که برای تیمار و درمان بیماری‌های بدن استفاده می‌شود خواص درمانی آن توسط مردمان مصری نیز ثبت شده است،. اما کارکرد اصلی این محصول جهت افزایش سلامت و بهداشت دهان و دندان تا حدود ۱۵ سال پیش کاملاً ناشناخته بوده است.

این ماده ارزشمند که امروزه در میان مردم جهان بسیار محبوب و پرطرفدار واقع‌شده، دارای ویژگی‌های منحصربفردی است که می‌تواند برای پوست، مو و سلامت دهان و دندان مفید باشد. در اینجا به بخشی از این کاربردها و ویژگی‌ها اشاره شده است.

زغال فعال و پوست صورت و بدن !

زغال فعال ، ضد آکنه است و آلودگی‌ها و میکرب‌های پوست که عامل اصلی بروز آکنه هستند را از بین برده، التهاب را کاهش می‌دهد و منافذ پوست را نیز تمیز می‌کند، همچنین به دلیل جذب بالا که سموم، آلودگی‌ها و فلزات مضر را از سطح پوست جذب کرده و پوست را پاک‌سازی می‌کند.

از دیگر ویژگی‌های زغال فعال به رفع تیرگی زیر بغل به‌واسطه از بین بردن سلول‌های مرده و تیره کننده پوست میتوان اشاره کرد.

زغال فعال چربی اضافی پوست را جذب کرده و برای پوست‌های چرب مناسب است. درعین‌حال، زغال فعال به دلیل خاصیت جذب، آلودگی‌ها از پوست لایه‌برداری کرده و پوست را صاف و درخشان می‌کند. همچنین، زغال فعال برای از بین بردن جوش‌های سرسیاه عالی است.

سفیدکننده دندان
سیاهی زغال، خاصیت سفیدکنندگی دارد. زغال، مواد تیره کننده از جمله قهوه، نیکوتین و غیره را از سطح دندان جذب کرده و خاصیت سایندگی آن باعث از بین رفتن لکه‌های روی دندان‌ها می‌شود. همچنین زغال فعال از بهترین درمان‌های خانگی برای عفونت و آبسه دندان است.

عفونت چشم
زغال فعال ، از سریع‌ترین و بهترین درمان‌های خانگی برای درمان عفونت چشم است.

کاهش کلسترول
مطالعات نشان می‌دهد مصرف زغال فعال ، کلسترول بد خون را کاهش داده و کلسترول خوب را افزایش می‌دهد.

پاک‌کننده دستگاه گوارش، درمان نفخ و مسمومیت
مصرف زغال فعال ، دستگاه گوارش را پاک‌سازی کرده و با دفع سموم بدن از آسیب اکسیداسیون و واکنش‌های آلرژیک پیشگیری می‌کند، این ویژگی‌ها به درمان نفخ و حتی مسمومیت می‌انجامد.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :