زخم گوش با پیشروی جای خود را به قارچ می دهد

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : فوریه 7, 2015
زخم گوش با پیشروی جای خود را به قارچ می دهد

زخم گوش به دلایل مختلفی ممکن است بوجود بیاید و کم کم زمینه ای را فراهم کند که فرد درگیر ناراحتی های دشوار تری شود ، مانند ایجاد عفونت هایی نظیر قارچ در گوش .

تمام اعضای بدن با هم در ارتباظ هستند ، گوش داخلی و خارجی نیز از این قضیه جدا نیستند ، ناراحتی هایی که برای گوش خارجی بوجود می آید می توانند زمینه ای را برای بیماری گوش داخلی فراهم کنند و حتی یک سری رفتار های فردی که قابل پیش بینی نیستند و خطرناک به حساب نمی آیند می توانند سرچشمه ای برای مشکلات مزمن بعدی شوند . اکنون به مسائل پیرامون زخم گوش و عوارض آن می پردازیم .

همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده و هست ، بنابراین هنگامی که می خواهید استحمام کنید و یا به استخر بروید ، از گوشی های مخصوص استفاده کنید ، برای حمام که مدت زمان کوتاه تری را شامل می شود می توانید پنبه ای را در اندازه ی مناسب انتخاب کرده و یک سمت آن را چرب کنید ( وازلین یا… ) سپس پنبه را به صورتی که قسمت چرب شده داخل قرار بگیرد در گوشتان بگذارید تا از ورود آب جلوگیری کند . خشک کردن گوش با گوش پاکن بزرگ ترین اشتباه است و از اصلی ترین علل ایجاد زخم گوش در گوش خارجی می باشد . تنها و تنها زمانی از گوش پاکن استفاده کنید که قرار است داروی تجویز شده توسط پزشک را وارد گوشتان کنید و برای این کار نمی توانید از انگشت استفاده کنید .

برای خشک کردن گوش خود بهترین روش باد سشوار از فاصله ی تقریبا دور می باشد ، البته بسیاری عقیده دارند گوش سالم ( بدون زخم گوش ، قارچ و… ) نیازی به خشک کردن و یا استفاده از پنبه و گوشگیر ندارد ، اما با رعایت این نکات ساده می توانید مطمئن باشید انشاالله دچار عارضه های پرخطر نخواهید شد .

همانطور که پیش تر در مطالب گذشته برایتان توضیح دادیم ، جرم موجود در گوش برای سلامت گوش ضروری است و مقدار اضافی آن توسط عضلات موجود در گوش به سمت خارج رانده می شوند ؛ جرم موجود در گوش شرایطی را فراهم می کند که مانع رشد قارچ و ایجاد زخم گوش می شود ، جالب است بدانید قارچ ها به طور طبیعی در میزانی مشخص در گوش همه افراد وجود دارند و تنها زمانی دردسر ساز می شوند که شخص در گوش خود احساس خارش کند و این علائم رفته رفته به درد و مشاهده ی ترشحات بی رنگ بیانجامد .

مواردی که لازم است به طور جمع بندی برای سلامت گوش و دوری از زخم گوش و به مراتب قارچ بدانید از این قرار است :

هرگز هیچگونه جسمی را وارد گوش خود نکنید ، اگر از خارش های مکرر خسته و کلافه شده اید به پزشک مراجعه کنید چراکه ممکن است جرم گوش شما اندک یا رقیق شده است و محیط برای رشد قارچ فراهم گردیده باشد و یا برعکس ! تجمع بیش از حد جرم در گوش شما علت خارش موجود در گوش باشد .

نکته دوم اینکه به هیچ عنوان کانال درونی گوش خود یا فرزندانتان را با صابون ، آب یا… شستشو ندهید ، جرم اضافی خود به خود از گوش خارج می شود و خواهید دید که به آسانی با انگشت قابل برداشتن است .

برای اطمینان از سلامت گوش و دوری از قضاوت و اقدامات غلط ، لازم است به صورت دوره ای 6 یا هر 1 سال به پزشک مراجعه شود .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. , ,