جدیدترین مطالب امروز

رژیم یویو و تمامی مشکلات و عوارض این رژیم غذایی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

رژیم یویو و تمامی مشکلات و عوارض این رژیم غذایی

یکی از رژیم های غذایی که دارای مشکلات و عوارض متعددی می باشد ، رژیم یویو است ؛ رژیم یویو بیشتر مورد استفاده ی افرادیست که می خواهند وزنشان را کاهش دهند .

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌ دهد که پیامدهای مخرب و منفی رژیم یویو می ‌تواند شدیدتر از تصورات پیشین باشد .

محققان مرکز تحقیقات قلب و عروق در مرکز پزشکی NYU Langone در این مطالعه متوجه شده ‌اند که رژیم یویو ، خطر مرگ را در میان افراد مبتلا به بیماری‌ های قلبی افزایش می‌ دهد . ( گزارشی از این مطالعه در New England Journal of Medicine منتشر شده است )

به‌ گفته محققان ، نوسانات وزنی شدید به‌ مدت تقریبا ۵ سال در میان افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب ، خطر مواجه شدن آنان با حملات قلبی ، سکته مغزی و مرگ را بیشتر می ‌کند ؛ علاوه بر این ، محققان توانسته ‌اند نوعی ارتباط بین تغییرات در وزن بدن و افزایش خطر ابتلا به بیماری دیابت را هم کشف کنند ؛ این ارتباط حتی بعد از در نظر گرفتن وزن بدن بیماران و عوامل خطر مرتبط با بیماری ‌های قلبی همچنان پابرجا باقی مانده است .

دکتر بانگلور ( مسئول این مطالعه ) می ‌گوید : « یافته ‌های ما نشان می‌ دهند که باید نسبت به نوسانات وزنی در این گروه از بیماران قلبی حساس‌ تر باشیم ، علاوه بر این ، ما باید مردم را ترغیب کنیم به این‌ که وزن ‌شان را با روش ‌های استاندارد کاهش بدهند و حفظ وزن استاندارد را جدی بگیرند » .

در انتها باید به این نکته ی بسیار مهم هم توجه داشت که ، افرادی که از بیماری های قلبی رنج میبرند نباید به هیچ وجه از رژیم یویو پیروی کنند ، چون این رژیم می تواند به سلامتی آن ها آسیب وارد کند ؛ اینگونه افراد به جای استفاده از رژیم یویو ، بایستی به کمک های ورزش های سبک و استانداردی که پزشک معالج آنها تجویز می کند و همچنین رژیم غذایی مناسب با وضعیتشان ، باعث کاهش وزن خود شوند .

منبع : سلامتیسم

مرتبط ها

قالب خبری