جدیدترین مطالب امروز

رژیم انگور جهت پاکسازی بدن توسط طب سنتی تایید شد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

رژیم انگور جهت پاکسازی بدن توسط طب سنتی تایید شد

رژیم انگور از مفید ترین رژیم های طب سنتی است که به دلیل فواید بسیارش آن را رژیم پاکسازی با انگور نیز نامیده اند از خواص آن می توان به تقویت قلب اشاره کرد .

انگور از شناخته شده ترین نوع در گونه ی گیاهی خود است ؛ انگور از میوه ی آن گرفته ( با تمام اجزایش مانند هسته و پوست ) تا برگ ( که در آشپزی هم استفاده می شود ) و ساقه های آن دارای خاصیت است ، حتی نوع کال و رسیده ی انگور خواص متفاوتی از هم دارند ؛ می خواهیم به بررسی رژیم انگور از دید طب سنتی بپردازیم .

انگور رسیده دارای مقدار قابل توجهی پروتئین ، فسفر ، کلسیم ، بیش از چهار نوع ویتامین ، پتاسیم و… است ؛ اما شاید سوال پیش بیاید که تنها انگور نیست که می تواند چنین ویژگی هایی داشته باشد ، پس چرا تاکید بر رژیم انگور شده است ؟

هر رژیمی اگر طبق اصولش پیش نرود دردسر ساز خواهد شد ، در طب سنتی اگر برای درمان ناراحتی خاصی آب تقریبا داغ تجویز شود ولی بیمار آب ولرم مصرف کند ، قطعا نتیجه ای نخواهد دید ، تازه این در حالت خوش بینانه است که نتیجه ی عکس برای بیمار نداشته باشد ؛ حال خوراکی های دیگر جای خود دارند .

در اینجا چند توصیه کوچک برای زمان مصرف انگور را بیان کرده و مستقیما به سراغ رژیم انگور می رویم ؛ اگر آب انگور را صبح به صبح میل کنید ، سبب تصفیه ی خون و تقویت کلیه ها می شود ؛ توجه داشته باشید که باید از آب انگور تازه استفاده کنید اگر از ساندیس های آماده هرچند با ادعای آب میوه ی طبیعی استفاده کنید ممکن است دچار ناراحتی هایی از قبیل خونریزی معده یا… شوید . سعی کنید بعد از خوردن انگور بلافاصله آب نخورید ، البته این توصیه در خصوص همه ی میوه ها حتی وعده های غذایی صادق است .

برای رژیم انگور به زمانی معادل 5 هفته نیاز دارید ، در هفته ی اول یک وعده ی غذایی مثلا ناهار یا شام را حذف کرده و انگور را جایگزین آن می کنیم ؛ در هفته ی دوم ، یک وعده ی دیگر را هم حذف کرده و در اصل دو معده از انگئر استفاده می کنیم و در هفته ی سوم کاملا بجای صبحانه ، ناهار و شام از انگور استفاده می کنیم ؛ سپس به حالت اول بر می گردیم یعنی در هفته ی چهارم ، دو وعده از انگور استفاده کرده و در نهایت در هفته ی پنجم یک وعده ی غذایی را به انگور اختصاص می دهیم .

در طول دوره ی درمان با انگور ، مواد زائد از خونتان خارج شده و در صورتی که کم خونی داشته باشید ، خون بدنتان جبران می شود و بسیاری فواید بی شمار دیگر که باعث شده نام این رژیم را رژیم پاکسازی با انگور بگذارند .

در هر حالت ( چه مصرف روزانه و چه بکار گیری انگور جهت بهره مند شدن از رژیم آن ، بهتر است 24 ساعت از چیدن انگور بگذرد ؛ همچنین برای آب گرفتن انگور بهتر است هسته و پوست آن جدا شود .

برای استفاده انگور های رسیده ، درشت و شیرین را انتخاب کنید و ترجیحا از انگور سیاه استفاده کنید .

مرتبط ها

قالب خبری