جدیدترین مطالب امروز

روغن گل مغربی یک ضد التهاب قوی در بین داروهای گیاهی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

روغن گل مغربی یک ضد التهاب قوی در بین داروهای گیاهی

روغن گل مغربی مانند اسم بلند خود حوزه ی وسیعی از درمان ها را شامل می شود ، این گیاه به اشکال مختلف از جمله روغن و کپسول قابل استفاده می باشد .

روغن گل مغربی یک ضدالتهاب قوی محسوب می شود که برای تسکین درد و التهاب ( خصوصا درد های زنانه ) مورد استفاده قرار می گیرد . در واقع تمام دردهایی که چاره ای جز تحمل ندارند ! اما به دلیل تاثیر آنزیم های موجود در روغن گل مغربی نظیر اسید چرب گاما لینولنیک اسید ( ( GLA ، اسید گامالینولنیک ، اسید لینولئیک بر روی هورمون های درونی ، تاکید بسیاری بر قدرت درمانی این گیاه در امراض پستان شده است . جالب است بدانید شیر مادر دارای دو اسید موجود در روغن گل مغربی یعنی گامالینونیک و لینولئیک است .

این آنزیم ها به قدری طیف گسترده ای از امراض را پوشش می دهند که شاید هیچ ربطی نتوان بین آن ها پیدا کرد ! از سردرد های شدید گرفته تا ناراحتی های قلبی ؛ از نازایی و اختلالات جنسی گرفته تا درد معده ، پیشفعالی کودکان و… عصای معجزه گر تمام موارد فوق روغن گل مغربی است ، شاید به همین علت است که مصرف آن به صورت آزاد پیشنهاد می شود .

بسیار وسوسه کننده است ! اینکه حتی برای دردهای مفصلی و… بتوانید از روغن گل مغربی استفاده کنید هر فردی را به فکر استفاده و مصرف می اندازد ؛ چه بسا سهولت استفاده و اینکه روغن گل مغربی به شکل کپسول نیز عرضه می شود بر این موضوع دامن بزند ؛ اما پیش از استفاده چند نکته را مدنظر داشته باشید :

ممکن است به روغن گل مغربی حساسیت داشته باشید و یا سابقه ی تشنج داشته باشید ، این ها خود دو عامل منع کننده جهت مصرف و استفاده از این روغن می باشند . بعلاوه خانم های باردار در سه ماه اول بارداری مانند هر داروی دیگری با روغن گل مغربی باید با احتیاط برخورد کنند ؛ مصرف روغن گل مغربی در خانم هایی که مشکوک به سرطان سینه هستند ممنوع است .

اگر بخواهید از خواص روغن گل مغربی ( یا گل پامچال ) بیشتر بدانید کافی است مواد و آنزیم های موجود در آن را از نظر بگذرانید و یا آن ها را با موادی که ارزش آن ها اثبات شده است و دارای آنزیم های مشابه هستند قیاس کنید ( مانند شیر مادر ) ، روغن گل مغربی دارای مقدار قابل توجهی امگا3 می باشد . از خواص امگا3 هم ( اعم از درمان افسردگی و… ) کاملا آگاه هستید .

از دیگر مزیت های روغن گل مغربی این است هیچگونه عوارض جانبی نداشته و بدون تجویز پزشک هم ( روزی 2 بار ) می تواند مورد استفاده قرار بگیرد . تنها نکته ای که باید به آن توجه شود نگهداری روغن گل مغربی در دمای تقریبا هنک ( بین 15 تا 30 درجه سانتی گراد ) و خارج از دسترس بودن اطفال است ؛ همچنین روغن گل مغربی مخصوصا زمانی که به شکل کپسول استفاده شود نباید هوا بخورد و پس استفاده باید سریعا سرپوشیده نگهداری شود .

مرتبط ها

قالب خبری